niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Witamy w ostatnią niedzielę stycznia. Hura, mamy 7-urodziny!!!

Witamy w ostatnią niedzielę stycznia. Hura, mamy 7-urodziny!!!

Witamy w ostatnią styczniową niedzielę. Przyznają Państwo, że nawet żeśmy się nie spostrzegli a tydzień nam minął jak batem strzelił. To był ostatni pełny tydzień stycznia a do końca miesiąca pozostały już tylko 4 dni. Miło jest nam poinformować, że dokładnie 7 lat temu uruchomiony został nasz portal, w ten oto sposób w dniu dzisiejszym obchodzimy 7-te urodziny. Z punktu widzenia historii to niby niewiele, biorąc jednak pod uwagę działania wydawnicze – to cały szmat czasu. Zwłaszcza dla nas – osób redagujących portal całkowicie społecznie, kosztem swojego prywatnego czasu. Już niebawem zamieścimy na naszym portalu statystykę całego tego okresu, tak by każdy nasz czytelnik miał świadomość pracy która do tej pory została zrobiona. W tym miejscu dziękujemy natomiast wszystkim naszym czytelnikom za to, że przez cały ten okres nam towarzyszą. Bowiem każda praca wydawnicza ma sens tylko wtedy gdy przyciąga do siebie czytelników. Dziękujemy również naszemu Administratorowi, który również społecznie czuwa nad wszystkim. Serdeczne dzięki.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 28 stycznia br. w 38 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 28 dniem roku, do jego końca pozostało więc  337 dni.

To już 38 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wyniesie około +6oC, w tej chwili wynosi  około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC. Od samego rana dzień jest lekko pochmurny z długo oczekiwanymi lekkimi podmuchami wiatru. Jest wiec szansa na rozproszenie zalegającego smogu. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 756 – 753 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.49, zaś zmierzch około godz.: 17.08.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.25 zajdzie natomiast o godz. 16.33 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 8 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 52 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 6 minut. Nadal mamy więc okres najkrótszych dni w roku, ale dnia już znacznie przybywa!!!  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 28 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 14 minut, 44 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 godzinę i 5 minut, 19 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Augustyn, Manfred, Manfreda, Ildefons, Julian, Karol, Piotr, Roger, Tomasz, Waleriusz i Walery. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet  kwiatów.

Motto dnia: ,,Przekonanie zawsze poprzedza działanie”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w styczniu woda huczy, to na wiosną mróz dokuczy”.

Bieżące dni są coraz dłuższe. Dzisiaj dzień jest już dłuższy od najkrótszego o ponad 1 godzinę. To już znaczny wymiar a każdego kolejnego dnia, tego dnia będzie jeszcze przybywać. W ślad za tym, życie będzie coraz bardziej radosne, zwłaszcza kiedy za nami będzie zimowa szaruga i na dworze zrobi się słonecznie i ciepło. Toż przecież za ciepłym słoneczkiem tęsknimy najbardziej. Bo kiedy na niebie jest słońce, od razu jest nam radośniej. A przecież radości trzeba nam jak najwięcej. Upływający czas zapewne będzie temu sprzyjał.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja