niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Witamy w odpustową niedzielę Św. Magdaleny.

Witamy w odpustową niedzielę Św. Magdaleny.

Wychodzi na to, że niemal do samego końca lipca pogoda będzie bez zmian. Będziemy więc mieli w pełnej krasie lato ale ze wzlotami i upadkami aury. Dłuższych opadów deszczu meteorolodzy nie przewidują, co innego to burze, one owszem będą występowały z wielkim prawdopodobieństwem. Będzie jednak zdecydowanie chłodniej niż mieliśmy to jeszcze niedawno ( ekstremalne upały ). I mamy jak zwykle – jedni z nas na wieść o takiej prognozie z radości zacierają ręce, pozostali lamentują i  błagają o chwile mocniejszego ciepła. I jak tu ludziom dogodzić? Ale przecież mamy lato, które może mieć różne oblicza. Wakacje trwają, więc starajmy się ten czas wykorzystać w każdym ,,calu”, tak by odpocząć, ale nade wszystko by nasze zmęczenie powstrzymać i by ono się nie pogłębiało.

Tymczasem dzisiaj mamy odpust w kościółku cmentarnym Św. Magdaleny. Zakończone zostały ostatnie przygotowania do tego wydarzenia – w domu, ale również na grobach naszych zmarłych. Patrząc na prognozy pogody oraz patrząc za poranne okno możemy założyć, że odpustowa niedziela będzie pogodnym dniem. To ważne, dobra pogoda wpływa bowiem na to, jak przeżywać będziemy odpust i poszczególne jego fragmenty. Te zapowiedzi potwierdzają się w realu, od rana mamy bowiem przecudowną słoneczną pogodę. Przed mani stoi więc przepiękny dzień. Miłego odpustowania życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 15 lipca br. w 24 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 196 dniem roku, do jego końca pozostało więc 169 dni.

Przeżywamy 24 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +15oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +24oC, w tej chwili wynosi  około +21oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +26oC. Od samego rana dzień jest rześki ale pogodny, niebo jest bezchmurne. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 744  mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 56%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.1, zaś zmierzch około godz.: 21.32.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.53 zajdzie natomiast o godz. 20.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 58 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 2 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 58 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 27 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 15 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 26 minuty,36 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 58 minut i 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Andrzej, Benedykt, Dzierżysław, Eustachy, Faust, Marika i Stefan. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Kto nie umie daleko spoglądać, ten blisko ma kłopoty”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Bardziej boli rana od języka, niż od miecza”.

To już początek 4 tygodnia letnich wakacji. Przyznają Państwo, że czas wakacji biegnie w sposób nieubłaganie szybki. Mamy nadzieję, że każdy z nas ten wakacyjny czas wykorzysta efektownie i efektywnie. Tak by w pozostałą część lata oraz jesień i zimę wejść z naładowanym akumulatorem życiowej energii. Dzisiaj jednak oddajmy się w pełni temu, by godnie przeżyć tegoroczny odpust w kościele pw. Św. Marii Magdaleny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej odpustowej niedzieli.    Redakcja