piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Witamy w niedzielny poranek, do czwartku pogoda powinna być w miarę poprawna.

Witamy w niedzielny poranek, do czwartku pogoda powinna być w miarę poprawna.

kogucikNo i stało się. Dzisiejszym dniem kończymy drugą dekadę listopada. Innymi słowy, jeszcze tylko 10 dni i przywitamy miesiąc grudzień. Po drodze zaś rozpoczniemy tegoroczny Adwent. I wtedy wszystko się zacznie. Już możemy się cieszyć na ten szczególny okres w roku, szczególnie zaś na możliwość wzięcia udziału w porannych Roratach, oraz niedzielnych Kiermaszach Adwentowych w rudzkim Opactwie. Czeka nas piękny okres, warto go przeżyć w szczególnym klimacie i w szczególny sposób. Próbkę Świąt Bożego Narodzenia będziemy jednak mieli już dzisiaj gdyż w rudzkim przedszkolu odbędzie się Kiermasz Adwentowy. Raz jeszcze zapraszamy na to wydarzenie i życzymy miłego, pogodnego dnia.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 20 listopada br., w 59 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 325 dniem roku, do jego końca pozostało więc 41 dni.

To już doprawdy 59 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC.  W trakcie dnia podniesie się do +10oC, w tej chwili wynosi  około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +10oC. Dzień od samego rana jest lekko pochmurny, z nadzieją na rozpogodzenia. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 744 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 88%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.09, zajdzie natomiast o godz. 15.55 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 46 minut. Noc ma więc 15 godzin i 14 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 3 minuty krótszy. Jest on już o 6 godzin i 28 minuty krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Feliks, Hieronim, Sędzimir, Edmund, Anatol, Oktawia, Oktawiusz, Sylwester, Sylwestra i Fortunata. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba z niej jeszcze korzystać?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w listopadzie liść na szczytach drzew trzyma, to w maju na nowe liście spadnie jeszcze zima?.

To już końcówka kolejnego tygodnia. Za oknem jest typowa jesień. Powoli rok nam się kończy i niewiele będziemy mieli okazji ku temu, by dłużej pobyć na dworze na słońcu. Dni są już bardzo krótkie. Za 10 dni nadejdzie grudzień, tym samym rozpocznie się świąteczna atmosfera, a wtedy o poważnych pracach ( nie świątecznych ) nie powinniśmy już myśleć. Nasze umysły i oczy skierowane będą już tylko w stronę świąt. Przyznają Państwo, że czeka nas przeuroczy czas. Spożytkujmy go radośnie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja