niedziela , 21 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Witamy w niedzielę, mamy dobre prognozy na kolejny tydzień. Wypogodzi się i wyjdzie słońce.

Witamy w niedzielę, mamy dobre prognozy na kolejny tydzień. Wypogodzi się i wyjdzie słońce.

kogutNie do wiary – przeżywamy już przedświąteczny weekend. Do Wszystkich Świętych pozostały nam więc niespełna 4 dni. Mamy jednak dla naszych czytelników ważne informacje dotyczące pogody na najbliższe dni – niedziela będzie dniem deszczowym, co widać za porannym oknem. Potem jednak pogoda ,,pójdzie” o całą oktawę w górę. I o około 10oC w górę. Tym samym temperatura podniesie się niemal do +20oc na plusie. I co najważniejsze – przestanie padać deszcz. Przynajmniej nie będziemy mieli ciągłego opadu. Od jutra na niebie pojawi się słońce. Reasumując – poniedziałek, wtorek, środa, świąteczny czwartek i piątek będą dnia pogodnymi. Tak po krótce wygląda to co pośród gwiazd widzą meteorolodzy. W ten sposób oddala się więc negatywny scenariusz o którym pisaliśmy kilka dni wcześniej ( meteorolodzy również ). Wiatry w cyrkulacji całego globu zrobiły swoje. Dla nas prognozy się poprawiły, inni mają gorzej.

Taka wiadomość jest więc dla nas budująca bowiem pozwala nam precyzyjne i spokojne zaplanować wszystkie prace na grobach naszych zmarłych oraz prace przydomowe. Dochodzi natomiast niekorzystny jeden fakt – dzień jest już bardzo krótki – praktycznie rzecz biorąc wieczorem ciemno robi się już około 17.00. I ta godzina stała się więc w bieżących dniach graniczną godziną wykonywania prac na dworze. Dzisiejsze przesuniecie czasu na zimowy spowodowało, ze ciemności zapadać będą o 1 godzinę wcześniej.

Tyle tylko, że w kolejne dni, ta granica przesuwać nam się będzie jeszcze mocniej w dół. I tak będzie niemal do samych Świąt Bożego Narodzenia.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 28 października br. w 36 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 301 dniem roku, do jego końca pozostały więc 64 dni.

Przeżywamy 36 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +8oC, w tej chwili wynosi  około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 86%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.56, zaś zmierzch około godz.: 17.02.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.30 zajdzie natomiast o godz. 17.30 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 0 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 0 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 55 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 4 godziny i 0 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 28 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 24 minut, 0 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 56 minut i 6 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Tadeusz, Szymon i Juda. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pierwszy śnieg w październiku, gdy na błoto pada, łagodna zimę zapowiada”.

Biorąc pod uwagę niekorzystne warunki pogodowe za oknem, trudno będzie dzisiaj naszych czytelników ,,wygonić” z domu. Dobrze się stało, że przynajmniej połówkę soboty mogliśmy przejść suchą nogą. Wielu z nas w tym czasie mogło nadrobić najpilniejsze prace na dworze. Sobotnie popołudnie i wieczór były już o wiele gorsze.

Pamiętajmy jednak, że od dzisiaj a więc również w poniedziałek, wtorek i środę do dyspozycji mamy już tylko krótkie popołudnie w tracie których niewiele będziemy mogli zrobić na dworze. Poza tym ostatecznie nikt z nas nie wie czy czasem prognozy pogody na powrót się nie odmienią. Mimo tych wszystkich ,,ponurych” informacji na niedzielę życzymy wszystkim naszym czytelnikom miłego dnia i miłego radosnej drugiej połówki przedświątecznego weekendu.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja