środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Witamy w niedzielę – dzisiaj każdy z nas może otworzyć nie tylko swoje serce.

Witamy w niedzielę – dzisiaj każdy z nas może otworzyć nie tylko swoje serce.

Witamy w niedzielny poranek. Na dworze mamy dodatnią temperaturę a zamiast pełnej zimy – leży tylko mokry śnieg. Meteorolodzy zapowiadają jednak na najbliższe dni mrozy a nawet opady śniegu. Byle tylko umiarkowane. Dane jest nam przeżywać drugi styczniowy weekend. Jak więc widzimy – czas nie ma najmniejszego zamiaru wyhamować i nawet się nie zorientujemy a nastanie miesiąc luty. A potem kolejne – marzec, kwiecień i przeuroczy maj. I tak w koło. Tymczasem mamy niedzielę w trakcie której mocno gramy z Jurkiem Owsiakiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Otwórzmy dzisiaj swoje umysły, serca i ….portfele. Wszakże to co uskładamy będzie służyło nam wszystkim. I  stańmy się odporni na niechęć kierowaną w stronę organizatorów i kwestujących ze strony jakiejkolwiek władzy. Ta władza bowiem jest malutka.  

A za nami jest już pierwszy tegoroczny pełnowymiarowy tydzień pracy i nauki. I tak już będzie do samej wiosny, ba do Świąt Wielkanocnych. Dla niektórych jest to daleka perspektywa, my jednak zapewniamy, że jest inaczej i wraz z każdym kolejnym upływającym dniem szybko będziemy podążać w stronę i Wiosny i tych wiosennych Świąt.

Pamiętajmy również o tym, że dzisiaj mamy 13-ty dzień miesiąca. Na całe szczęście mamy niedzielę a nie piątek. To pierwsza 13-tka tego roku, czy przyniesie nam pecha, czy też będzie szczęśliwa? Czas pokaże. A my życzymy wszystkim naszym czytelnikom wiele radości i wszelkiej pomyślności.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 13 stycznia br. – w 23 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 13 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 352 dni.

Przeżywamy 23 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +3oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 738 – 731 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 90%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.03, zaś zmierzch około godz.: 16.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.41 zajdzie natomiast o godz. 16.09 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 28 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 32 minuty. Dzisiejszy dzień jest już ponad 27 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 20 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2019 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 12 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 56 minut i 35 sekund i dłuższy od najkrótszego o 23 minut i 30 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogumił, Bogusław, Gotfryd, Leoncjusz, Melania i Weronika. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Winę za rozczarowania ponosi nasza fantazja”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Styczeń mrozem trzeszczeć musi, wtedy chłopa plon przydusi”.

Przed nami 2-gi dzień styczniowego weekendu. Mamy nadzieję, że mimo ,,dużych” weekendowych obowiązków damy radę wypocząć na tyle, by sił starczyło nam na cały kolejny tydzień. Czekających nas spraw i pracy nie jest bowiem mało. Kolejny tydzień będzie podobny od minionego, ale raczej ekstremalnej zimy nie musimy się spodziewać. Widzimy to chociażby po dzisiejszym poranku. Miejmy nadzieję, że w zakresie pogody wszystko wróci na swoje miejsce. Idą ferie zimowe, wiec kiedy nadejdą przydałoby się kilka tygodni umiarkowanej zimy. Przypominamy, że tegoroczne zimowe ferie na Śląsku rozpoczynają się już za niespełna 4 tygodnie. Ale się będzie działo. Mamy nadzieję, że już za niedługo czeka wielu z nas miły wypoczynek.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja