środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Witamy w najpiękniejszym dniu roku kalendarzowego.

Witamy w najpiękniejszym dniu roku kalendarzowego.

Czy nam się to podoba, czy też nie najpiękniejszy miesiąc roku powoli zbliża się do końca. Tak właściwie, to stoimy już u progu czerwca. A jeśli czerwiec, to lato. Mamy sobotę 26 maja br. Bardzo serdecznie witamy w kolejnym dniu ostatniego tygodnia maja. Za nami piątek na który zapowiadano burze, one jednak do nas nie zawitały – i całe szczęście. Do wieczora mieliśmy przecudowną wiosenną pogodę.

Do końca wiosny pozostało jeszcze niespełna 30 dni, wiele więc może się jeszcze tej wiosny wydarzyć – dobrego, ale również złego. Dlatego nie oceniajmy jeszcze tej pory roku ostatecznie przed jej zakończeniem. Było i jest dobrze, a jak będzie – czas pokaże. A dzisiaj mamy jedno z najpiękniejszych dni w roku kalendarzowym – Dzień Matki. W głowie nam się nie mieści, by ktokolwiek z nas mógł o tym święcie zapomnieć, niezależnie od tego, czy nasza matka żyje, czy też od nas odeszła już do wieczności. Nasze myśli tym bardziej w takich przypadkach powinny być przy niej. Śpieszmy więc do swoich mam. Jest to tym bardziej łatwe i proste, mamy bowiem weekend a więc bardzo dużo wolnego czasu.

Dodatkowo ,,siłę” dzisiejszego dnia wzmacnia fakt, że przeżywamy ostatni majowy weekend. Zapowiedzi pogody na te dni są dla nas bardzo obiecujące. Może nawet za bardzo. Przed nami stoją więc piękne dni. Skorzystajmy z tego tyle ile się tylko da.

Serdecznie witamy naszych czytelników  w sobotę 26 maja br. w 67 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 145 dniem roku, do jego końca pozostało więc  220 dni.

I wreszcie mamy 67 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +25oC, w tej chwili wynosi  około +22oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Od samego rana dzień jest pogodny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 53%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.03, zaś zmierzch około godz.: 21.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.46 zajdzie natomiast o godz. 20.41 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 55 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 5 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 52 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 26 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 33 minuty, 13 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin i 52 minut, 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Angelika, Emil, Ewelina, Filip, Marianna i Paulina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Strach bardzo przeszkadza w myśleniu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Płakał ojciec, że stary; płakał syn, że młody”.

Przyznają Państwo, że szkoda nam tego maja. Lada dzień miesiąc ten minie bezpowrotnie. Powszechnie uważa się, że maj jest najpiękniejszym miesiącem roku. Dlatego właśnie od tego miesiąca tak wiele oczekujemy. Bywają lata, że maj jest piękny, wręcz cudowny, bywa jednak również tak, że pozostaje nam niesmak, bo pada, bo jest chłodno, itd. A przecież  chcemy by było tak jak my tego chcemy. Pamiętajmy jednak, że po każdym maju nadchodzi czerwiec i kolejne miesiące, które również posiadają swój urok i niestety …. ułomności. Wraz z końcem maja nic tak doprawdy się nie kończy, a bardzo często bywa wręcz przeciwnie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja