niedziela , 21 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Witamy w mokry czwartek.

Witamy w mokry czwartek.

Witamy w kolejny jesienny dzionek. Kolejne dni tygodnia mijają bardzo szybko. I są coraz krótsze. Jeszcze tak niedawno przeżywaliśmy przecież miniony weekend, a tymczasem już dzisiaj mamy czwartek. Za nami są więc 3 ,,dynamiczne” dni bieżącego tygodnia. Ze względu na taką a nie inną pogodę możliwość prac na dworze była znacznie ograniczona. Tym samym, dzisiaj  nie otrzymaliśmy szansy na wykonanie zaległych prac na dworze w tym również na grobach naszych zmarłych. Coraz bardziej zbliża nam się świąteczny maraton związany ze Świętem Zmarłych i Zaduszkami. Do tego świętowania pozostało nam raptem 6 dni w tym 5 dni roboczych. A pogoda z dnia na dzień robi nam nieprzyjemne niespodzianki. Oj może być bardzo trudno, by w dobrych warunkach uporać się z wszystkimi czekającymi nas pracami. Korzystajmy więc z każdej nadającej się okazji by zrobić to co na nas czeka.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 25 października br. w 33 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 298 dniem roku, do jego końca pozostało więc 67 dni.

Przeżywamy 33 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +12oC, w tej chwili wynosi  około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +11oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 66%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.50, zaś zmierzch około godz.: 18.10.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.25 zajdzie natomiast o godz. 17.36 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 11 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 2 godzin i 5 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 3 godziny i 22 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 25 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 9 minut, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godzin, 10 minut i 3 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bonifacy, Daria, Inga, Teodozjusz i Walentyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Czasem łatwiej przyznać nagrodę niż rację”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Lekarz leczy, Bóg uzdrawia”.

Od samego rana mamy brzydki jesienny dzień. Jest pochmurnie  a chwilami deszcz. Pragniemy zwrócić uwagę naszych czytelników na zbliżający się nieuchronnie fakt – zmiana czasu letniego na zimowy. W wyniku tej zmiany wieczór będzie nam zapadać o godzinę szybciej niż dotychczas. Zmiana czasu nastąpi w nocy z najbliższej soboty na niedzielę. Oj, idzie ku zimie!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja