niedziela , 21 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Witamy w kolejny jesienny poniedziałek.

Witamy w kolejny jesienny poniedziałek.

Pod względem pogody nie był to najlepszy weekend. Sobota minęła nam z opadami deszczu. Niedziela z kolei była dniem pochmurnym od rana po wieczór. Pogoda pogorszyła się w stosunku do tego co mieliśmy niemal w całym tygodniu. I tak oto dotrwaliśmy do nowego tygodnia. A poniedziałek z rana spowity jest gęstą mgłą. Czy i na ile się wypogodzi zobaczymy w trakcie dnia. Podsumowując kwestie pogody może powiedzieć, że tym razem stawiana prognoza pogody sprawdziła się w każdym jej calu. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że owe prognozy nie wyrokują poprawy pogody w całym nadchodzącym tygodniu – ważnym tygodniu, bowiem poprzedzającym święta. Ba, będzie wręcz przeciwnie – czeka nas mocne załamanie pogody. Będziemy więc czekać na każdą chwilę słońca i pogody.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 22 października br. w 30 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 295 dniem roku, do jego końca pozostało więc 70 dni.

Przeżywamy 30 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +13oC, w tej chwili wynosi  około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +14oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i mglisty. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 753 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 58%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.47, zaś zmierzch około godz.: 18.13.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.20 zajdzie natomiast o godz. 17.42 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 22 minuty. Noc będzie więc miała 13 godzin i 38 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 2 godzin i 16 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 3 godziny i 12 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 22 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 55 minut, 19 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godzin, 16 minut i 6 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Filip, Marcin, Marek, Rafał i Salomon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek nie jest stworzony do klęski …. . człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Obiecanki cacanki, a głupiemu radość”.

Pogoda jest niemrawa. Ale my patrzeć musimy do przodu, gdzie nie możemy nie zauważyć, że ku zimie zmierzamy. Na ile i kiedy taka zmiana warunków pogodowych nas dotknie, trudno jest dzisiaj wyrokować. Musimy się jednak liczyć z takim obrotem sytuacji pogodowej. Do Święta Zmarłych pozostało nam zaledwie 10 dni, a główna praca na cmentarzach jeszcze przed nami. No cóż, dzisiaj możemy tylko życzyć na kolejne dni dobrej pogody i równie dobrego zdrowia, co niniejszym czynimy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja