piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Witamy w IV niedzielę Adwentu AD 2016. Za tydzień mamy święta.

Witamy w IV niedzielę Adwentu AD 2016. Za tydzień mamy święta.

Czy dają Państwo wiarę, że oto zakończył nam się kolejny – III tydzień tegorocznego Adwentu. W ten oto sposób przed nami staje ostatni już IV jego tydzień. A potem dane nam będzie przeżywać święta Bożego Narodzenia AD 2016. Idąc dalej, można powiedzieć, że kończy nam się również caluśki rok. Święta są już o dosłowny rzut beretem. Przed nami stoi więc najpiękniejszy okres w roku ? ostatnie dni oczekiwania na przyjście Pana. Nasza redakcja rozpoczęła już publikację na swoich łamach materiałów kulinarnych związanych ze zbliżającymi się świętami. Każdego dnia do samej Wigilii BN prezentować będziemy świąteczne przepisy na rozmaite świąteczne potrawy. Wszystkie one stanowią element naszej tradycji, dobrze więc byłoby, by i na te święta o nich nie zapominać, gdyż wtedy kiedy my zadbamy o ich trwanie a potem nasze dzieci, nasza tradycja świątecznego gotowania przetrwa na zawsze. Oby tak było.

Coraz bardziej również zbliża się tegoroczna zima ? ta astronomiczna, nadejdzie w dniu 21.12.2016 r. Tym samym pierwszy dzień kalendarzowej zimy przypada na 22 grudnia br., a więc już za 4 dni. Bieżące dni są tym samym najkrótszymi dniami w roku, w okolicy świat dojdzie do chwilowego ,,postoju? w tym zakresie, po czym im bliżej Nowego Roku dnia będzie przybywać.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 18 grudnia br., w 85 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 353 dniem roku, do jego końca pozostało więc 13 dni.

To już doprawdy 85 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi  około 0oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Dzień od samego rana jest bardzo pochmurny, mróz odpuścił. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 758 ? 755 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 77%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.42, zajdzie natomiast o godz. 15.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o 2 minuty krótszy od dnia poprzedniego. Jest on już o 7 godzin i 56 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Tyle tylko, że skracanie dnia potrwa jeszcze kilka dni, po czym z dnia na dzień będzie nam dnia przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogusław, Arkadia i Wilibald. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Marzenia się spełniają tylko wtedy, gdy będziesz dążyć do ich realizacji”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w grudniu śnieg pada, drugi rok taki sam zapowiada?.

Powoli odliczamy ostatnie dni dzielące nas od tegorocznego bożonarodzeniowego świętowania. Bo tak doprawdy to święta zaczynamy już w najbliższą wigilijną sobotę. Potem mamy już tylko Święta. W sumie czeka nas 3 dni świętowania. To jednak nie koniec świętowania. Roboczy wtorek, środa, czwartek, piątek i wreszcie Sylwester oraz Nowy Rok w niedzielę. Po nich ,,świąteczny? piątek już w nowym roku ( Święto 3 Króli ). Oj czeka nas prawdziwy świąteczny maraton, żyć nie umierać. W ten oto sposób będziemy mogli świętować kilkanaście dni. Czyż nie warto o tym pomyśleć? My uważamy, że watro, a czasami nawet trzeba.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja