poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » Witamy w Dzień Zaduszny. Mamy piątek i trwa długi jesienny weekend.

Witamy w Dzień Zaduszny. Mamy piątek i trwa długi jesienny weekend.

Dzień Wszystkich Świętych przyszło nam wczoraj obchodzić przy cudownej i wymarzonej pogodzie. Stało się więc tak jak zapowiadaliśmy. Udało nam się więc dzień Wszystkich Świętych ale i dni poprzedzające to święto przeżyć w komfortowych warunkach. Mogliśmy więc w spokoju przygotować do święta groby naszych najbliższych. W radosnej atmosferze dane nam było również spędzenie święta, niezależnie od tego gdzie przyszło nam się udać na groby zmarłych. Dziękujemy więc Niebiosom za ten dar.

Dzisiaj natomiast, jak widzimy za oknem pogoda wcale nie jest gorsza. To dobry znak – wszakże mamy Zaduszki i wielu z nas znowu uda się na groby naszych bliskich. A kto z Państwa uczestniczył w wieczornym spotkaniu modlitewnym w kościółku przycmentarnym w Rudach? Było nas wielu, było doniośle i wspaniale, było wiele młodzieży, ale również osób starszych. Doprawdy, warto było ten wieczorny czas poświęcić na ,,trochę inną” modlitwę. Dziękujemy przybyłym wiernym, ale nade wszystko zespołowi ,,ZaNim pójdę”. Stworzyliście dla nas wspaniałą duchową ucztę. Bóg Wam zapłać!

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poświąteczny piątek 2 listopada br. w 41 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 306 dniem roku, do jego końca pozostało więc 59 dni.

Przeżywamy 41 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +18oC, w tej chwili wynosi około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 62%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.04, zaś zmierzch około godz.: 16.56.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.38 zajdzie natomiast o godz. 17.22 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 44 minuty. Noc będzie więc miała 14 godzin i 16 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 39 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 4 godziny i 32 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 2 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 20 minut, 6 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 39 minut i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wiktoryn, Ambroży, Małgorzata, Tobiasz i Bogdana. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Szczęście wcale nie jest mglistym marzeniem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Słońce listopada mrozy zapowiada”.

Ani żeśmy się nie obejrzeli a tutaj mamy już za sobą 10 miesięcy tego roku. Październik jest za nami i rozpoczęliśmy listopad. Do końca roku 2018 pozostało niewiele dni, nie mówiąc już o okresie dzielącym nas do Świąt Bożego Narodzenia. Tak mówiąc szczerze, to te święta powinniśmy mieć w zakresie swojego pola widzenia. One nadejdą szybciej niż sobie wyobrażamy. A już za nieco ponad 4 tygodnie przeżywać będziemy ………….. I niedzielę Adwentu. Czy czujecie Państwo napór czasu? My tak.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poświątecznego piątku.

Redakcja