poniedziałek , 18 Listopad 2019
Home » Aktualności » Witamy w dniu odpustu w kościółku p.w. Św. Marii Magdaleny.

Witamy w dniu odpustu w kościółku p.w. Św. Marii Magdaleny.

Mamy niedzielę 14 lipca br. Jak Państwo widzą, za nami jest już znaczna część tego roku, innymi słowy, roczek biegnie nam już niestety ,,z górki”. Ubywa też wakacji, minęły ich już ponad 3 pełne tygodnie. Upalne dni póki co skończyły się, mamy odrobinę chłodu i od wczoraj deszczu, dzięki czemu nasze samopoczucie jest dobre. Według prognoz czeka nas stabilizacja pogody. A jak tam mijają Państwa wakacje i letni wypoczynek? Jaki by on nie był, pamiętajmy, że nasze organizmy muszą wypocząć od trudów całego roku. Zadbajmy więc, aby każdą nadającą się do tego chwilę wykorzystać efektywnie. W sposób naturalny musimy więc zwolnić tempo naszego życia. Mamy nadzieję, że każdemu z nas to się uda.  Przed nami jest tegoroczny odpust ku czci Św. Magdaleny w kościółku cmentarnym. Nasze dzisiejsze-poranne przygotowania i prace były więc związane z tym wydarzeniem.

Wychodzi na to, że niemal do samego końca lipca pogoda będzie bez zmian. Będziemy więc mieli w pełnej krasie lato ale ze wzlotami i upadkami aury. Dłuższych opadów deszczu meteorolodzy nie przewidują, co innego to burze, one owszem będą występowały z wielkim prawdopodobieństwem. Będzie jednak zdecydowanie chłodniej niż mieliśmy to jeszcze niedawno ( ekstremalne upały ). I mamy jak zwykle – jedni z nas na wieść o takiej prognozie z radości zacierają ręce, pozostali lamentują i  błagają o chwile mocniejszego ciepła. I jak tu ludziom dogodzić? Ale przecież mamy lato, które może mieć różne oblicza. Wakacje trwają, więc starajmy się ten czas wykorzystać w każdym ,,calu”, tak by odpocząć, ale nade wszystko by nasze zmęczenie powstrzymać i by ono się nie pogłębiało.

Tymczasem dzisiaj mamy odpust w kościółku cmentarnym Św. Magdaleny. Zakończone zostały ostatnie przygotowania do tego wydarzenia – w domu, ale również na grobach naszych zmarłych. Patrząc na prognozy pogody oraz patrząc za poranne okno możemy założyć, że odpustowa niedziela będzie raczej pogodnym dniem, chociaż od samego rana mamy znaczne zachmurzenie. Wszakże w nocy mocno padał deszcz. To ważne, dobra pogoda wpływa bowiem na to, jak przeżywać będziemy odpust i poszczególne jego fragmenty. Miejmy więc nadzieję, że przed mami stoi przepiękny dzień. Miłego odpustowania życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 14 lipca br. – w 23 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 195 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 170 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 23 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +20oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 742 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 67%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.09, zaś zmierzch około godz.: 21.33.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.52 zajdzie natomiast o godz. 20.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 1 minutę. Noc będzie więc miała 7 godzin i 59 minut. Dzisiejszy dzień jest 7 godzin i 55 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 6 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 14 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 24 minuty i 6 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 55 minut i 59 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Damian, Franciszek, Izabela, Kamil, Marceli, Marcelin, Marcelina, Ulryk i Ulryka. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Bieda to najlepszy nauczyciel”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pieczone gołąbki nie lecą same do gąbki”.

Przed nami jest bardzo atrakcyjny i intensywny weekend. 4 tydzień tegorocznych wakacji trwa w najlepsze. De facto dobiega końca.  Dzisiaj mamy odpust w kościółku Św. Magdaleny. Meteorolodzy przepowiadają, że w dłuższej perspektywie czeka nas piękna letnia pogoda na poziomie temperatur średnich.

Mając wiedzę, że odpoczywamy w cyklach 2 tygodniowych, możemy mieć przeświadczenie, że pierwsza grupa osób ma już za sobą tegoroczny urlop. Ale któż powiedział, że należy nam się tylko 2 tygodnie wypoczynku? Po to są wakacje, by w całym ich okresie wypoczywać tyle ile się da i kiedy się da. I tego się trzymajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej odpustowej niedzieli.

Redakcja