czwartek , 4 Czerwiec 2020
Home » Aktualności » Witamy w czwartkowy poranek. Za oknem mamy poprawną pogodę.

Witamy w czwartkowy poranek. Za oknem mamy poprawną pogodę.

kogutOdliczanie czasu dzielącego nas od tegorocznej kalendarzowej Wiosny tak na dobre możemy rozpocząć od dzisiejszego dnia. A dni do wiosny mamy dokładnie 28 i ani się nie obrócimy a Wiosna zapuka do naszych …… kalendarzy – 21 marca br. , czyli za równy miesiąc. Natomiast Wiosna meteorologiczna nadejdzie do nas już 1 marca br. Mamy nadzieję, że ta prawdziwa wiosna nadejdzie do nas o wiele szybciej niż wynika to z kartek kalendarza. W naszych rozważaniach nie przewidujemy w marcu żadnych pogodowych anomalii. I tego się będziemy trzymać. Witamy bardzo serdecznie naszych czytelników w kolejny czwartek lutego. Na dworze mamy w miarę pogodny poranek. Niebo jest częściowo zachmurzone, spoza chmur wygląda jednak ochoczo słońce. Dopomina się o swoje prawa. Może więc dzisiejsza aura nie będzie zła? Oby.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 21 lutego br. – w 62 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 52 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 313 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 62 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +9oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 67%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.11, zaś zmierzch około godz.: 17.47.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.46 zajdzie natomiast o godz. 17.14 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 28 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 32 minuty. Dzisiejszy dzień jest już 2 godziny i 26 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 3 godziny i 4 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 21 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 54 minuty i 8 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 25 minuty i 57 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eleonora, Piotr i Gumbert. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Jeśli możesz znaleźć drogę, na której nie ma żadnych przeszkód – prawdopodobnie prowadzi ona donikąd”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W zimie piecze – w lecie ciecze, a co zima przychłodzi – lato wynagrodzi”.

Ani się nie obejrzeliśmy a już mamy drugą połówkę tygodnia. Dopiero co rozpoczynaliśmy go snując ciekawe perspektywy na jego kolejne dni. Tymczasem, już dzisiaj mamy czwartek. Z jednej strony jest to pocieszająca informacja, bo oto w nieodległej perspektywie widać już kolejny weekend – ostatni weekend lutego. Z drugiej zaś jednak strony, tak szybko mijający czas nie napawa nas wielką radością. Ale taka jest kolej rzeczy, czas biegnie i biegnie do przodu. I z tym musimy się pogodzić. Do końca lutego pozostało już tylko kilka dni!!!  W miesięcznej perspektywie mamy więc Wiosnę. Hurrrra!!!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja