poniedziałek , 19 Sierpień 2019
Home » Aktualności » Witamy w czwartkowe dopołudnie.

Witamy w czwartkowe dopołudnie.

dzien dobryZa oknem mamy lekką zimę. Póki co, śniegu mamy jeszcze co nieco. Od samego rana trwa wiec zimowy słoneczny dzień, jest jednak stosunkowo chłodno. Od razu jest piękniej, bardziej urokliwie i zdrowo. Patrząc na to, co mówią meteorolodzy, musimy spodziewać się takiej pogody może i do końca stycznia. I pewne jest to, że już od dzisiejszej nocy chwyci silniejszy mróz. Tymczasem mamy już drugą jego połowę, za niedługo będziemy obchodzić Dzień Babci i Dzień Dziadka, tak to już ten czas szybko płynie. Ani się nie obejrzymy a na kalendarzu i w ,,realu” powitamy luty, potem marzec. I tak do wiosny. Dzisiaj starajmy się jednak dobrze, zdrowo i radośnie przeżyć kolejny styczniowy dzień. Matka natura stworzyła nam ku temu dobrą sposobność. Więc korzystajmy z niej.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 17 stycznia br. – w 27 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 17 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 348 dni.

Przeżywamy 27 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +5oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 736 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 72%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.00, zaś zmierzch około godz.: 16.51.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.38 zajdzie natomiast o godz. 16.14 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 36 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 24 minuty. Dzisiejszy dzień jest już 35 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 4 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 17 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 45 minut i 28 sekund i dłuższy od najkrótszego o 34 minuty i 37 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Jan, Alba, Rościsław i Przemił. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Zrzucając kamień z serca upewnij się, że nie jest przywiązany do twojej szyi”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy styczeń jasny i biały, w lecie bywają upały”.

Mamy drugą połowę stycznia i trwa zima. Ma ona niemal co dnia inne oblicze, ale fakt jest niezaprzeczalny, że ta pora roku trwa. W kalendarzu ale i w realu. Każdej zimy przytrafia się nam okres mniejszych lub większych zachorowań na grypę, przeziębień, angin i tego typu chorób. Wszystko polega na tym, aby zarówno służby medyczne, jak i my sami potrafiliśmy kształtującą się sytuację opanować. Tak, aby sprowadzić ją do normalności. Bowiem chorować będziemy zawsze, tego z całą pewnością nie zmienimy.  Starajmy się więc nie przegrzewać, ale i nie przechłodzić. Ot tak starajmy się żyć w sposób przeciętny – nie za ciepło ale i nie za zimno.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja