niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Witamy w czwartek z pączkowym szaleństwem!

Witamy w czwartek z pączkowym szaleństwem!

Za nami są już pełne 3 robocze dni kolejnego tygodnia lutego. Tak, tak, miesiąc luty wielkimi i szybkimi krokami rozkręca się na dobre. Ani się nie obejrzymy a luty dobiegnie końca i nastanie marzec. A jak marzec, to Wiosna. Przedtem jednak mamy prawo oczekiwać równie radosnej i budującej pory – Przedwiośnia. Mamy nadzieję, że Przedwiośnie właśnie trwa a z dnia na dzień ,,rozkwitnie” jeszcze mocniej i przyniesie nam piękną i ciepłą pogodę. Póki co jednak nadal trwa luty a pogoda od wczoraj znowu jest w pełni zimowa.

Wobec takich warunków pogodowych szukamy słońca i ciepła. Nie ma się jednak co dziwić, po długim okresie jesienno-zimowym mamy prawo być zgłodniali słonecznej pogody. Wszakże słońce niesie ze sobą wielką radość. Tymczasem przeżywamy kolejny roboczy dzień. Jak to zazwyczaj bywa w okresie przesilenia zimowo-wiosennego chorujemy więcej niż zazwyczaj. Tak właśnie jest w bieżącym okresie a wszystko za sprawą grypy, grypy jelitówki i innego rodzaju przeziębień. Wszystkim chorym życzymy rychłego powrotu do zdrowia, by jednak tak było na 3 dni trzeba wpakować się do łóżka pod ciepłą kołderkę.

Tymczasem mamy Tłusty Czwartek, wobec czego przed nami może pojawić się cała sterta tych smakołyków. Namawiamy do degustowania się kreplami, ale miejmy w jedzeniu umiar, bo ….. .

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 8 lutego br. w 49 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 39 dniem roku, do jego końca pozostało więc 326 dni.

To już 49 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC. W trakcie dnia wyniesie około +1oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Od samego rana dzień jest zimowy, ale bez wysokiego mrozu. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 76%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.36, zaś zmierzch około godz.: 17.24.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.09 zajdzie natomiast o godz. 16.52 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 43 minuty. Noc będzie więc miała 14 godzin i 17 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 41 minut. Widać więc, że dnia już znacznie przybywa!!! Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 8 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 44 minuty, 3 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 godzinę i 41 minut, 3 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Elfryda, Hieronim, Gabriela, Sebastian, Izajasz, Zyta i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Zamiast kochać swoich wrogów, traktuj trochę lepiej swoich przyjaciół”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli ci jeszcze nie dokuczył luty, to pal dobrze w kominie i miej kożuch suty”.

Dopiero co wkroczyliśmy w miesiąc luty, a tu już za 2 dni minie pierwsza jego dekada. Biorąc pod uwagę to, że w bieżącym roku mamy ,krótki” luty – 28 dni, do końca miesiąca pozostało doprawdy niewiele dni. Nawet jeżeli uwzględnimy fakt, że po drodze ,,trafią” nam się jeszcze 3 weekendy lutego. A potem już tylko marzec, przedwiośnie i początek wiosny. To wszystko wydarzy się już w marcu. A potem tylko kwietniowe święta Wielkanocne.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja