wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Witamy u progu nowego tygodnia.

Witamy u progu nowego tygodnia.

dobry dzieńZa nami Barbórka, a już jutro mamy Świętego Mikołaja. Ale się będzie działo. Wszystko wskazuje na to, że dzień ten spędzimy w zimowej scenerii ? z dozą wielkiego prawdopodobieństwa możemy powiedzieć, że mróz będzie, z kolei wielkiego śniegu nie będzie. Pamiętajmy o tym, Mikołaj odwiedza nas bardzo chętnie, ale aby jego odwiedziny były w pełni satysfakcjonujące, to sami musimy o to zadbać. Więc nie czekajmy, bo czasu mamy coraz mniej. A drobny prezent każdemu by się przydał. Przy okazji będzie wiele radości. Trwa Adwent, pora więc powoli szykować się do świąt. Poza świętowaniem Barbórki w dniu wczorajszym mogliśmy po raz drugi w ten Adwent uczestniczyć w tym wydarzeniu. Było super i tak bardzo świątecznie. Trwajmy w tym nastroju w kolejnym tygodniu adwentu. To już II tydzień adwentu. A święta coraz bliżej.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 5 grudnia br., w 73 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 339 dniem roku, do jego końca pozostało więc 26 dni.

To już doprawdy 73 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -7oC. W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi około -3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Dzień od samego rana jest bardzo słoneczny, ale mroźny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 756 ? 753 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 66 – 59%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.30, zajdzie natomiast o godz. 15.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 15 minut. Noc ma więc 15 godzin i 45 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 1 minutę krótszy. Jest on już o 7 godzin i 28 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald, Pęcisława, Krystyna i Saba. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bądźmy wdzięczni idiotom, gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęła by sukcesu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czwarty grudzień jaki, cały grudzień taki, piąty grudzień – stycznia czyni znaki, szósty grudzień luty przepowiada, siódmy grudzień nam o marcu gada?.

Do Świąt pozostało nam równe 18 dni. To niewiele. Ale też pracy przed nami jeszcze całe multum. Nie ma na co czekać, trzeba się brać do roboty. Starajmy się nie dopuszczać do takiej sytuacji, że wszystko będziemy wykonywali w ostatniej chwili i w wielkim pośpiechu. Bowiem wtedy w święta padniemy ze zmęczenia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   Redakcja