wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Witamy po długim weekendzie. Przed nami króciutki roboczy tydzień.

Witamy po długim weekendzie. Przed nami króciutki roboczy tydzień.

kocotZa nami bardzo intensywny świąteczny dzień i 4-dniowy letni weekend. Uczestniczyliśmy w każdym elemencie wczorajszego świętowania, dlatego właśnie jesteśmy lekko zmęczeni. To jednak nic, ważne jest to, że w chwilach uroczystości kościelnych na dziedzińcu Opactwa mieliśmy ładną pogodę, co umożliwiło zrealizowanie tego wszystkiego co zostało zaplanowane. Grzało jednak słońce, stąd też las parasolek przeciwsłonecznych stał się na dziedzińcu powszechnym widokiem. Pozostali goście uroczystości szukali miejsca w cieni, lub po prostu się wygrzewali. Od razu jednak trzeba powiedzieć, że wczorajsza temperatura w żadnym calu nie przypominała tej sprzed kilku dni, kiedy to sięgała +37oC w cieniu.

W ten oto sposób wczorajsze świętowanie ( Odpust parafialny ) minął nam przy idealnych i optymalnych warunkach pogodowych. Stąd też wczoraj Rudy pękały w szwach ze względu na wielką ilość gości, pielgrzymów i turystów. Goście w Rudach byli niemal wszędzie, trudno było znaleźć wolne miejsce do parkowania, wolną ławkę, albo miejsce w lokalu konsumpcyjnym. To dobrze, świadczy to bowiem o tym, że nasza miejscowość żyje i stanowi atrakcję dla wielu osób.

A dzisiaj de facto rozpoczynamy już kolejny tydzień pracy – tym razem 3-dniowy ze względu na wczorajsze święto i miniony długi weekend.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 16 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 57 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 230 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 138 dni.

To doprawdy 57 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +13oC. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +29oC, w tej chwili wynosi około +24oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +31oC!!! Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 748 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 62 – 48%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.38 zajdzie natomiast o godz. 20.03 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 25 minut. Noc ma więc 9 godzin i 35 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 1 godzinę i 37 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ambroży, Domarad, Emil, Joachim, Roch i Stefan. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie ten szczęśliwy co wszystkie kwiaty zrywa, lecz ten co jeden zerwie i szczęściem go nazywa”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy na Wniebowzięcie Panny ciepło dopisuje, to ciepły i pogodny koniec lata obiecuje”.

Za nami świąteczny wtorek i długi letni weekend. Powinniśmy mieć również świadomość tego, że do końca tegorocznych wakacji mamy nieco ponad 2 tygodnie. To dużo i mało, w zależności od tego z jakiej perspektywy oceniamy ten fakt. Mamy jednak świadomość tego, że już na samą myśl o ich końcu, wielu osobom cierpnie skóra. Wiemy przecież co to oznacza. Niestety, czas ma jednak to do siebie, że biegnie i biegnie. A my wobec takiego stanu rzeczy jesteśmy bezsilni. Póki jednak co cieszmy się tym, że do weekendu mamy raptem 3 dni!!!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej wakacyjnej i poświątecznej środy.   Redakcja