piątek , 10 Lipiec 2020
Home » Aktualności » Witamy miesiąc luty AD 2019! – ,,Czasem się Luty zlituje, że człek niby wiosnę czuje, ale czasem się tak zżyma, że człek prawie nie wytrzyma”.

Witamy miesiąc luty AD 2019! – ,,Czasem się Luty zlituje, że człek niby wiosnę czuje, ale czasem się tak zżyma, że człek prawie nie wytrzyma”.

Styczeń 2019 r. przeszedł już do historii. Rozpoczęliśmy kolejny miesiąc tego roku – luty. W tym roku luty jest ,,normalnym” miesiącem, a więc takim który ma 28 dni, jest więc ….. ,,bardzo krótki”. Przed nami dokładnie 4 pełne tygodnie lutego. A luty, jak to zawdy bywało powinien być zimowy najbardziej ze wszystkich miesięcy. A za oknem mamy pochmurny i mroźny dzionek. Patrząc na niebo ( oczywiście kiedy wyjdzie zza chmur i smogu słońce ) widzimy, że lutowe słońce znajduje się już coraz wyżej na nieboskłonie i jak zechce, to potrafi dobrze przygrzać. Panując zima trafia więc na godnego siebie rywala. W tej chwili bardzo aktualne staje się pytanie, co luty odsłoni w swoim wymiarze? A kiedy za 28 dni luty minie pozostanie już tylko marzec i 3 tygodnie do Wiosny. Żyć, nie umierać – nieprawdaż? Poza tym z dnia na dzień dzionek nam się wydłuża kosztem nocy. Na dzień dzisiejszy jest to już niemal 1,5 godziny!!! Czy dacie temu wiarę.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 1 lutego br. – w 42 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 32 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 333 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 42 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około – 3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +2oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 736 – 733 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 82%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.44, zaś zmierzch około godz.: 17.14.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.21 zajdzie natomiast o godz. 16.39 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 18 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 42 minut. Dzisiejszy dzień jest już 1 godzinę i 16 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 5 godzin i 24 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 1 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 3 minuty i 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 16 minut i 56 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Brygida, Seweryn, Zybert i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Badaj twarze, nie słuchaj tego, co mówią usta”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czasem się Luty zlituje, że człek niby wiosnę czuje, ale czasem się tak zżyma, że człek prawie nie wytrzyma”.

Rozpoczęliśmy pierwszy dzień i tydzień lutego. Za nami jest już więc caluśki styczeń ze wszystkimi swoimi urokami i bolączkami. Udało nam się go przeżyć w miarę dobrej kondycji. Pomimo tego, że były dni w których zima lekko upomniała się o swoje miejsce. Pamiętajmy jednak o ty, że w lutym zima trwa w najlepsze, a luty od zawsze był najbardziej zimowym z zimowych miesięcy. Jaki będzie w tym roku przekonamy się na własnej skórze. Jeśli ma jeszcze sypnąć śniegiem i przymrozić, to niech stanie się to właśnie w lutym, nie zaś w marcu, kwietniu, lub nie daj Boże w maju kiedy to na dworze jest miejsce na Przedwiośnie a potem na wiosnę.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja