piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Witamy I niedzielę Adwentu. Radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

Witamy I niedzielę Adwentu. Radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

adwent-1Witamy wszystkich naszych czytelników w niedzielę, ostatnią niedzielę listopada. Jakby na to nie patrzeć mamy już adwentowy weekend, bowiem w dniu dzisiejszym przypada I niedziela tegorocznego Adwentu. Obiecująca to perspektywa, zwłaszcza jeżeli w naszej świadomości jest to, że po tym weekendzie ( od czwartku ) rozpoczniemy ostatni miesiąc tego roku – grudzień. A skoro dzisiejsza niedziela jest I niedzielą Adwentu pora więc powoli szykować się do niego a potem do świąt. Mamy już również dla naszych czytelników zaproszenie na cykl 4 niedziel adwentowych na Jarmark Adwentowy do rudzkiego Opactwa. A za oknem mamy brzydki, pochmurny i mokry dzień. Starajmy się jednak, by taka aura nie zdołała popsuć nam klimatu dzisiejszego dnia. A dzień powinien być radosny, rodzinny ? taki by odcisnął piękne piętno na całym okresie Adwentu. Jutro mamy poniedziałek i od godz. 7.00 rano w rudzkim kościele będziemy mieli możliwość uczestniczenia w mszach św. roratnich. Postarajmy się uczestniczyć w nich tyle ile się da, bowiem stanowią one ,,kręgosłup? czasu oczekiwania na Boże Narodzenie. Radosnego oczekiwania życzymy wszystkim naszym czytelnikom.  

i-adwentSerdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 27 listopada br., w 66 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 332 dniem roku, do jego końca pozostały więc 34 dni.

To już doprawdy 65 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia podniesie się do +5oC, w tej chwili wynosi  około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC. Dzień od samego rana jest pochmurny i wilgotny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 743 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 81%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.19, zajdzie natomiast o godz. 15.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 30 minut. Noc ma więc 15 godzin i 30 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Jest on już o 7 godzin i 0 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wirgiliusz, Zygfryd, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery i Maksymilian. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Kto prawdziwie kocha, ten nie troszczy się o nagrodę za swą miłość, lecz tylko o to, by kochać coraz lepiej?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy w świętą Katarzynę (25 listopada) lód nie stanie, to gotuj sanie?.

Za nami kilka pogodnych dni. jesiennych, ale bardzo pogodnych. Na tyle, że całkiem przyjemnie było pobyć dłużej na dworze. Taki mamy okres w roku, że zaczyna nam brakować słońca. Musimy więc pod tym względem wykorzystać każdą nadarzającą się okazję. Jeśli więc takowa się pojawi, korzystajmy z niej. Jednak od wczoraj wydaje się, że pogoda popadła w dołek. Według meteorologów już niedługo aura przechyli się lekko w kierunku warunków zimowych. A my mamy nadzieję na to, ze pogoda będzie ,,zdrowa?, tak by przerwana została fala zachorowań dzieci i nas dorosłych na choroby przeziębieniowe i wirusowe okresu jesienno-zimowego.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja