piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Witamy i leczymy ,,poświąteczne rany”.

Witamy i leczymy ,,poświąteczne rany”.

Święta, święta i po świętach. Za nami tegoroczne Boże Narodzenie. W tym roku mieliśmy możliwość świętowania 3 dni ? sobota, niedziela, poniedziałek. Tyle tylko, że niektórzy z nas musieli dzisiaj powrócić do pracy, by przed Nowym Rokiem jeszcze trochę popracować. Są jednak wśród nas osoby, dla których świętowanie będzie trwało nadal. Te osoby wzięły sobie 1, 2, 3 lub 4 dni urlopu. W ten oto sposób dla nich świętowanie potrwa aż do 2 stycznia 2017 r. Na czasie może być pytanie – jak tam wygląda nasze poświąteczne samopoczucie, głównie w zakresie formy fizycznej, ale i psychicznej? Czy do końca panowaliśmy nad tym, aby się nie przejeść? Wszakże wobec ogromu potraw i smakołyków, trudno było sobie odmówić. Ale ile można w siebie ładować, nawet gdy mamy do czynienia z najlepszymi dobrociami? Mamy więc poświąteczny wtorek, błogosławieni Ci którzy mogą świętować dalej, lub jak kto woli mogą odpoczywać po ,,męczących? świętach. Miłego dnia życzymy i jednym i drugim.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poświąteczny wtorek 27 grudnia br., w 7 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 362 dniem roku, do jego końca pozostały więc 4 dni.

To już doprawdy 7 dzień tegorocznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC. W trakcie dnia podniesie się do +5oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Dzień od samego rana jest pochmurny i ponury. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 749 ? 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 7 – 9 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 79%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45, zajdzie natomiast o godz. 15.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 5 minut. Noc ma więc 15 godzin i 55 minut. Dzisiejszy dzień jest już o 2 minuty dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Jest on o 7 godzin i 58 minut krótszy od nocy. Skracanie dnia zatrzymało się i po kilkudniowej stagnacji w tym względzie dnia zaczęło nam przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Żaneta, Fabia, Fabiola, Jan, Cezary i Krystyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie jest przygodą dla odważnych, albo niczym”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak Apostoł pokazuje, taki luty następuje?.

Nie mamy wielkiej odwagi, by ogłosić koniec tegorocznego świętowania. Ale tak doprawdy, to trwa ono nadal. W skrajnym przypadku możemy odważnie myśleć o Trzech Królach. Wtedy to doprawdy, na dobre ruszymy do pracy w nowym roku. Powoli szykując się do pożegnania starego roku i powitania nowego, będziemy starali się podsumować wszystko to, co wydarzyło się w 2016 r. ? dobrego i złego. Nieśmiało pozwolimy sobie również popatrzeć w ten kolejny, który dopiero nas czeka. Co przyniesie 2017 r.? Jaki będzie? O wszystkim tym napiszemy już niebawem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poświątecznego wtorku. Niestety, Boże Narodzenia jest już za nami.   Redakcja