sobota , 23 Marzec 2019
Home » Aktualności » Wiosna trwa w najlepsze.

Wiosna trwa w najlepsze.

Za nami jest już przepiękny poniedziałek z kolejnego wiosennego tygodnia. Tydzień ma 5 dni roboczych, dlatego do przepracowania i nauki pozostało jeszcz tych dni 4. A potem będziemy degustować się kolejnym weekendem. I tak coraz bliżej do arcydługiego weekendu kwietnioweo-majowego. Oj będzie się w tym okresie działo. Wszakże, jeżeli tylko zechcemy, okres naszego wypoczynku w tym czasie może wynosić nawet 9 dni. A jak tam przebiegają u Państwa prace porządkowe w i wokół domów? Po zimie, jak to zwykle bywa, tej roboty jest całe multum. Trzeba ją przerobić a potem spokojnie żyć dalej. Musicie Państwo przyznać, że ta wiosna nie jest dla nas najgorsza. Za nami jest już 20 dzionków tej pory roku, ale żadnej większej katastrofy pogodowej póki co nie mieliśmy. Oby tak dalej. Pamiętajmy również o kolejnym fakcie – mianowicie, dzisiejszy dzień jest 100-m dniem tego roku.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 10 kwietnia br. w 21 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 100 dniem roku, do jego końca pozostało więc 265 dni.

I wreszcie mamy 21 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +19oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Od samego rana dzień jest bardzo w miarę pogodny i słoneczny z lekkim zachmurzeniem. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 80 – 51%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.27, zaś zmierzch około godz.: 20.06.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.02 zajdzie natomiast o godz. 19.33 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 31 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 29 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godziny i 27 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 10 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godzin, 51 minut, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 5 godziny i 27 minuty, 19 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Apoloniusz, Daniel, Ezechiel, Brodzisław, Henryk, Magda, Magdalena, Makary, Małgorzata, Marek, Michał i Pompejusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bieda samotnemu, bo gdy upadnie nie ma, komu go podźwignąć”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kwiecień co deszczem rosi, wiele owoców przynosi”.

Ani żeśmy się nie obejrzeli a tutaj mamy już niemal 10 dni kwietnia za nami. Dane nam było przeżyć je przy w miarę ładnej pogodzie. Za nami święta a przed nami niemal 3 tygodnie do długiego majowego weekendu. Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli nam to, że będziemy mogli prowadzić prace na dworze w tym głównie na naszych podwórkach i w ogrodach. Wraz z nadejściem ocieplenia ruszyła bowiem wegetacja roślin, nie ma więc na co czekać. Jednocześnie praca na dworze pozwoli nam również dotlenić nasze organizmy i naładować akumulatory promieniami słonecznymi. Wszystko to powinno poprawić nasze samopoczucie. Niestety podejmując wiosenne prace fizyczne musimy się liczyć z naszym większym fizycznym zmęczenie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja