poniedziałek , 10 Sierpień 2020
Home » Aktualności » Wiosna potrwa jeszcze około miesiąca. Potem nastanie lato.

Wiosna potrwa jeszcze około miesiąca. Potem nastanie lato.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 21 440 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 996 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Coraz wyższa jest również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie.

Witamy w poniedziałkowy poranek.

Przeżywamy ostanie dni maja. Przed nami jeszcze tylko  ( lub aż ) 5 dni roboczych kolejnego tygodnia, 2-dniowy majowy weekend, po czym za tydzień w poniedziałek powitamy miesiąc czerwiec. I tak oto wejdziemy w kolejny miesiąc – czerwiec, który to przyniesie nam już lato. Lato i wakacje. A wszystko stanie się za około 4 tygodnie. Mamy więc przed sobą obiecującą perspektywę. Z nadzieją na ładną wiosenną pogodę czekamy w dniach poprzedzających nadejście lata. Tegoroczna wiosna, jak dotychczas jest przeciętna. Patrząc na jej stan – do dzisiaj, nie możemy jej zaliczyć do skrajnych wiosen jakie się w przeszłości zdarzały ( skrajnie zimna i niepogodna, lub skrajnie gorąca i sucha ). Może jeszcze przez kolejne dni wiosny wiele się zmieni, do dzisiaj nie możemy jednak narzekać. Coraz bardziej będziemy też mówić o finiszu nauki w szkole ( jaki by on nie był ze względu na koronawirusa ), tak na dobrą sprawę na ewentualną naukę pozostało niewiele ponad 4 tygodnie. Potem już tylko klasyfikacja i pożegnanie ze szkołą na nieco ponad 2 miesiące. Niezła perspektywa – nieprawdaż? Taka oto perspektywa rozpościera się przed nami. Tyle tylko, że nikt nie wie jak to z ta szkołą i wakacjami będzie. Koronawirus w tym względzie wprowadził totalną degrengoladę. A póki co życzymy miłego dnia.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: poniedziałek postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 25 maja br. – w 66 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 144 dniem roku, do jego końca pozostały więc 222 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 66 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +8oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +13oC, w tej chwili wynosi około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 76%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.04, zaś zmierzch około godz.: 21.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.47 zajdzie natomiast o godz. 20.40 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 53 minuty. Noc będzie więc miała 8 godzin i 7 minut. Dzisiejszy dzień jest już 7 godzin i 50 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 7 godzin i 46 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 25 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 30 minut i 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 49 minut i 58 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Grzegorz, Imisława, Leon, Leona, Magda i Urban. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny wiosenny bukiet.

Motto dnia: ,,Bieda to najlepszy nauczyciel”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,I wiosna by tak nie smakowała, gdyby przedtem zimy nie było”.

Mamy niepogodny poniedziałek. W sposób oczywisty możemy powiedzieć, że mamy przedświąteczny poniedziałek. Jutro bowiem przeżywać będziemy wielkie rodzinne święto jakim jest Dzień Matki. Zapewne wielu z nas w ten dzień uda się do swojej mamy, niezależnie od tego jak daleko od nas jest. Bardzo serdecznie namawiamy do takiej postawy. Niech jutrzejszy dzień będzie czasem wielkiej rodzinnej radości i wielkim świętowaniem.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja