piątek , 22 Marzec 2019
Home » Aktualności » Wiosna dostarcza nam nowe siły i chęci.

Wiosna dostarcza nam nowe siły i chęci.

I tak oto za sobą mamy już 2 robocze dni tygodnia i dane jest nam przezywać środę. Pogoda w tych dniach jest bardzo dobra lub co najmniej dobra. Dzięki temu gwarno zrobiło się na naszych podwórkach, w ogródkach i ogrodach. Ale przecież nie ma się co dziwić – wszakże wiosna nastała a przed nami czeka wiele wiosennej roboty. Im szybciej się z nią uporamy, tym dla nas lepiej. Z prostej przyczyny – wokół nas będzie czysto, miło i przyjemnie. A poza tym będziemy mieli nieco więcej czasu na wypoczynek i odpoczynek w przyjemnej wiosennej scenerii. Tymczasem znajdujemy się na półmetku tygodnia, a od jutra robocza część tygodnia poleci nam już z ,,górki”. Na tak upływający szybko czas nie mamy jednak żadnego skutecznego lekarstwa.

Serdecznie witamy naszych czytelników w  środę 11 kwietnia br. w 22 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 101 dniem roku, do jego końca pozostały więc 264 dni.

I wreszcie mamy 22 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +20oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny z lekkim zachmurzeniem. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 75 – 45%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.25, zaś zmierzch około godz.: 20.07.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.00 zajdzie natomiast o godz. 19.34 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 34 minuty. Noc będzie więc miała 10 godzin i 26 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godziny i 30 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 11 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godzin, 48 minut, 2 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 5 godziny i 30 minut, 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anioł, Arleta, Filip, Helena, Herman, Hildebrand, Hildebranda, Izaak, Jaromir, Leon, Leona i Rajner. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy kwiecień wilgotny i nie bardzo słotny, to rok sprzyja, błogosławi Maryja”.

Wiosna jest już u nas. Natura coraz mocniej odżywa po zimowym śnie. Na powrót odżywa cała roślinność, ale również ptaki. Doprawdy miło jest obserwować te zmiany wczesnym porankiem, ale również wieczorem. W takim klimacie i scenerii naprawdę miło jest wypoczywać i relaksować się.

Miejmy jednak nadzieję, że już niedługo wszystko się już tak poukłada, że będziemy mogli przez długie dni i tygodnie wylegiwać się na dworze w cieplutkiej scenerii. O smacznym grillu i chłodnym piwku na razie delikatnie wspominamy, nie wątpimy jednak, że te dni nadejdą rychło. Pamiętajmy jednak, że natura potrzebuje wiosennych opadów deszczu, więc kiedy przejściowe i ciepłe deszcze nadejdą przyjmijmy je z należytym szacunkiem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja