wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » Wiosna 2018 odchodzi!

Wiosna 2018 odchodzi!

Za nami jest już ostatni weekend tegorocznej wiosny i 2 dni nowego tygodnia. Poniedziałek i wtorek były bardzo pogodnymi i ciepłymi, wręcz upalnymi dniami. Podobnie jak miniona noc. Dzisiaj natomiast ( środa ) mamy ostatni dzień tegorocznej wiosny, bowiem już jutro, niemal w samo południe o godz. 12.07 zawita do nas Lato 2018. A na dworze mamy kolejny upalny dzień. Mamy nadzieję, że pogoda w trakcie całego dzisiejszego dnia, jak i jutro dopisze w wyniku czego przełom wiosny i lata będziemy mogli spędzić miło, radośnie i efektywnie. Raz jeszcze przypominamy, że dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem tegorocznej Wiosny, a jutro nadejdzie Astronomiczne Lato. Przeżywamy nowy tydzień – niemal już letni tydzień, który to stanowi również finisz w szkołach. Już w najbliższy piątek dzwonek zabrzmi w tym roku szkolnym po raz ostatni. Uczniowie odbiorą świadectwa, co niektórzy nagrody i rozpocznie się wakacyjna laba. Niezła to perspektywa. Pamiętajmy, ze w bieżących dniach przeżywamy najdłuższe dni roku.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 20 czerwca br. w 92 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 169 dniem roku, do jego końca pozostały więc  193 dni.

I wreszcie mamy 92 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +17oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +26oC, w tej chwili wynosi  około +23oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +28oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 52%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.48, zaś zmierzch około godz.: 21.42.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.36 zajdzie natomiast o godz. 21.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 24 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 34 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 24 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 20 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 minut,48 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 24 minuty, 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogna, Bożena, Bratomir, Edburga, Florentyna, Franciszek, Hektor, Michał i Rafał. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jeszcze wiosennych wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Wolałbym raczej ponieść porażkę robiąc to, co kocham niż osiągnąć sukces w czymś, czego nienawidzę”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co się z ziemi rodzi, do ziemi wchodzi”.

No i praktycznie rzecz biorąc mamy za sobą całą tegoroczną wiosnę. Jaka ona była? Mówiąc szczerze – bardzo poprawna. I zawsze mogła być gorsza. Jutro ją pożegnamy i aż tak bardzo na nią nie narzekajmy, przecież mogło być gorzej. Co byśmy wtedy mówili?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja