poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » Wielki Tydzień wchodzi w swoją najważniejszą fazę.

Wielki Tydzień wchodzi w swoją najważniejszą fazę.

Mamy Wielki Tydzień. Niestety, im bliżej świąt tym pogoda staje się bardziej niepewna. A prawda jest taka, że w tym tygodniu nie możemy liczyć już na piękną wiosenną pogodę. Może ładny będzie jeden, a może 2 dzionki, poza tym deszcz i pochmurna pogoda. Gdzieś tam miedzy wierszami meteorolodzy mówią o chłodzie, opadach deszczu a nawet śniegu i mrozie. I tak nam zleci do kwietnia a tym samym do świąt. Powiedzmy sobie szczerze, że póki co tegoroczna wiosna jest jakaś taka chimeryczna. A my w chwilach lepszej pogody musimy ,,stawać na głowie” by zdążyć z bieżącymi pracami. Na wiosnę jest jednak tak, że z określonymi pracami trzeba zdążyć na czas, bo inaczej wszystko się komplikuje. Miejmy jednak nadzieję, że już niedługo pogoda poprawi się na tyle, że i ,,wilk będzie syty i owca się zachowa”. Bo o to przecież chodzi. Tymczasem w zbliżające się święta pogoda będzie ….., no właśnie – chyba jej jednak nie będzie. I z tym faktem musimy się już chyba pogodzić. Noce będą zimne, poranki również a za dnia słońce niewiele pomoże. To wszystko jednak nie może nam popsuć uroku świąt. A one już stoją u naszego progu.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 28 marca br. w 8 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 87 dniem roku, do jego końca pozostało więc 278 dni.

I wreszcie mamy 8 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +9oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Od samego rana dzień jest lekko pochmurny z dłuższymi słonecznymi chwilami. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.57, zaś zmierzch około godz.: 19.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.30 zajdzie natomiast o godz. 19.12 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 32 minuty. Noc będzie więc miała 11 godzin i 28 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godziny i 38 minut. Widać więc, że długość dnia jest już większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 28 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godzin, 41 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 4 godziny i 38 minut, 32 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aniela, Antoni, Jan, Joanna, Kastor i Krzesisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Dla kobiety dojrzałej nagość nie jest jedynie strojem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Wiosna to Panna, lato to matka, jesień wdowa, a zima macocha”.

Przypominamy, że to już najwyższa pora by poczynić ostateczne plany związane ze świętami i 3 dniowym świątecznym weekendem. Lepiej przecież o wszystkim pomyśleć zawczasu niż potem kombinować – co by tu zrobić i jak spędzić wolny czas. A możliwości jak to zwykle bywa będziemy mieli wiele. W kolejnych dniach nasz portal będzie je Państwu sugerował. Wybór jednak należy do każdego z nas. Oczywiście na pierwszym planie będą święta, a wi ich trakcie nie zapominajmy o całej swojej rodzinie. Gdziekolwiek by ona nie była i jaka by nie była. To ważne. Czekające bowiem nas święta są świętami wielkiej radości. Niech więc ona zawita w nasze serca i na łono naszych rodzin.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środę.   Redakcja