poniedziałek , 26 Październik 2020
Home » Aktualności » Wiele służb poszukiwało wczoraj zaginioną pensjonariuszkę domu seniora ,,BUK”. Wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Wiele służb poszukiwało wczoraj zaginioną pensjonariuszkę domu seniora ,,BUK”. Wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Policjanci, w tym przewodnik z psem, oraz strażnicy leśni szukali wczoraj 72-latki z rudzkiego domu seniora. Kobieta samodzielnie oddaliła się z miejsca stałego pobytu. W związku z tym, że stan zdrowia zaginionej jest poważny, zaistniały wszelkie przesłanki, by natychmiast wszcząć poszukiwania. O tym jak zakończyły się poszukiwania kobiety, czytaj poniżej.

Służby postawiono na nogi około 15.00. Jak ustalono, kobieta, bez informowania personelu placówki, wyszła z obiektu. Sytuacja była o tyle poważna, że podopieczna choruje na zaniki pamięci, a do tego traci orientację.

Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której udział wzięli policjanci z Raciborza, przewodnik z psem tropiącym, Straż Leśna z Rud oraz dzielnicowy Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej.

Przez kilka godzin przeszukiwano pobliskie tereny leśne. Około godziny 18:30 72-latka została odnaleziona przez dzielnicowego w kompleksie leśnym przy drodze pomiędzy Rudą Kozielską a Kuźnią Raciborską. Była zmęczona i kompletnie zdezorientowana. Jak się okazało, kobieta wyszła na spacer i jak to określiła “straciła orientację w terenie”. Nie potrzebowała pomocy medycznej. Cała i zdrowa została przekazana rodzinie.

Autor: KPP Racibórz.

Redakcja