niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Widać już końcówkę tygodnia.

Widać już końcówkę tygodnia.

Jeśli ktoś z naszych czytelników pogubił się w rachubie i poczuciu rzeczywistości, to informujemy, że od kilkunastu godzin mamy już czwartek a od 4 dni kolejny  wakacyjny tydzień – niestety ostatni ( pełny ) lipcowy tydzień. Jak by więc na to nie patrzeć, to przed nami jest jeszcze ponad miesiąc wakacyjnej laby. ,,Powoli” więc kończy nam się pierwszy miesiąc letniej kanikuły! I co Wy na to? Straszne – nieprawdaż? Ale na osłodę tej wiadomości podajemy, że przed nami będziemy mieli kolejny miesiąc wakacji. Pozostaje więc wystarczająca ilość czasu, by skutecznie i efektywnie wypocząć. Zachęcamy do tego bardzo mocno. Tak, aby na koniec wakacji nie było pośród nas nikogo, kto nie zdołałby wypocząć. Miłego wypoczynku więc życzymy! A na dworze mamy pogodny i słoneczny dzionek, chociaż na niebie pojawiają się okresowo chmury. Generalnie jednak jest ciepło i duszno.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 26 lipca br. w 35 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 207 dniem roku, do jego końca pozostało więc 158 dni.

Przeżywamy 35 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +15oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +27oC, w tej chwili wynosi  około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743  mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 56%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.27, zaś zmierzch około godz.: 21.19.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.07 zajdzie natomiast o godz. 20.38 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 31 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 29 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 33 minuty. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 54 minuty od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 26 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 54 minuty, 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 33 minuty i 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anita, Anna, Bartłomieja, Grażyna, Hanna i Mirosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Trzeba całego życia, aby nauczyć się żyć”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co głupiemu po rozumie, kiedy go użyć nie umie?”.

Mamy okres drastycznych i dużych zmian pogodowych. Pogoda w tym głównie temperatura mają nagłe i wysokie wahnięcia. To wszystko nie może być obojętne dla naszych organizmów. W związku z tym, powinniśmy na te dni przygotować się w sposób szczególny. Dotyczy to zwłaszcza osób wrażliwych na tego typu warunki pogodowe. Głównie dotyczy to osób z chorobami serca, astma, dusznościami, itp. Temperatura znacznie spadła co niejednego mogło ,,przydusić”. Mamy jednak nadzieję, że zapowiadany mocny wzrost temperatury nie będzie aż tak mocny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.    Redakcja