niedziela , 21 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Weekend rozpoczęliśmy w miarą z poprawna pogodą. Korzystajmy z dzisiejszego dnia.

Weekend rozpoczęliśmy w miarą z poprawna pogodą. Korzystajmy z dzisiejszego dnia.

Za nami jest już niemal cały przedświąteczny tydzień. Nadszedł weekend, po nim pozostały już tylko 3 robocze dni i nastanie przeolbrzymi długi świąteczny weekend liczący 4 dni. Niestety pogoda w obecnym okresie nie dopisała a dzisiejszy dzień pokazuje, że póki co możemy mówić w sposób umiarkowany o dobrej pogodzie. Co najwyżej będzie ona poprawna. Z rana nie pada i to wiadomość dnia. Tymczasem do Święta Zmarłych niedaleko i dobra pogoda jest nam potrzebna. A potrzeby w tym względzie mamy bardzo duże, przecież lada co mamy Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny. Korzystajmy więc z każdej nadarzającej się okazji ( nawet krótkiej chwili ), bowiem czasu ostatecznie może nam nie wystarczyć. Bo przecież praca w bieżących dniach nie ogranicza się tylko do tej na cmentarzach i wokół nich. W ostatnim tygodniu drzewa zrzuciły wiele liści które teraz zalegają gdzie tylko popadnie. Również i z nimi przyjdzie nam się zmierzyć. A im szybciej, tym lepiej. Tymczasem regularnie wszystko ,,ciapra” deszcz. I tak w koło. W dniu dzisiejszym w nocy stanie się jeszcze jedno – mianowicie przesuwamy czas ( wracamy do czasu zimowego ). Zmiana polegać będzie na cofnięciu czasu o 1 godzinę. A więc z soboty na niedzielę śpimy dłużej o 1 godzinę. Nadchodzą więc jeszcze krótsze dni, oczywiście na myśli mamy to, ze wcześniej o 1 godz. zapadać będą ciemności.

Jeszcze dzisiaj na naszych łamach zamieścimy prognozę pogody na najbliższe 10 dni. Z tego co widać – może ona być optymistyczna. 

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 27 października br. w 35 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 300 dniem roku, do jego końca pozostało więc 65 dni.

Przeżywamy 35 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +11oC, w tej chwili wynosi  około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +11oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 738 – 736 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 79%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.54, zaś zmierzch około godz.: 18.04.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.28 zajdzie natomiast o godz. 17.32 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 4 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 59 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 3 godziny i 36 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 27 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 20 minut, 23 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 59 minut i 43 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Iwona, Sabina i Wincenty. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Lepiej próbować i potem żałować- niż żałować ,że się nie próbowało”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Aby pokochać jakąś rzecz, wystarczy sobie powiedzieć, że można by ją utracić”.

No i Święto Zmarłych i Zaduszki są tuż, tuż. Ani się nie spostrzeżemy a będziemy zapalać na grobach naszych najbliższych pierwsze świąteczne znicze. Obyśmy tylko na czas zdążyli z wszystkimi pracami. Poza tym oby nikt z nas się pochorował, a trzeba przyznać, że pogoda temu sprzyja. Mamy nadzieję, że okres świąteczny – sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środę i czwartek ( Zaduszki ) pogoda będzie poprawna i nie będzie padać deszcz. Deszcz bowiem może popsuć nasze rodzinne radosne świętowanie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja