niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Weekend nastanie jeszcze dzisiaj. Życzymy miłego weekendowania.

Weekend nastanie jeszcze dzisiaj. Życzymy miłego weekendowania.

W coraz bardziej pogodnej, letniej scenerii witamy w kolejny dzień wakacyjnego tygodnia. Mamy piątek, który według wszystkich prognoz pogody ma być dniem pogodnym. Z rana padał jednak jeszcze deszcz i mieliśmy pełne zachmurzenie. Im bliżej południa, pogoda coraz bardziej wychodzi z dołka. I tak ma być. Idzie weekend, więc nasze wiadomości muszą być dla wszystkich krzepiące. Innymi słowy – czeka nas pogodny, letni weekend. Możemy więc śmiało planować nasz weekendowy rozkład jazdy. O’key – w sobotę możemy trochę popracować, ale już w godzinach popołudniowych warto pomyśleć o wypoczynku, rekreacji albo wręcz weekendowym leniuchowaniu. W niedzielę z kolei, po elementach kościelnych dniach, rysuje nam się niemal całe popołudnie i wieczór do naszej dyspozycji. Można więc pokusić się o odrobinę szaleństwa.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 20 lipca br. w 29 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 201 dniem roku, do jego końca pozostały więc 164 dni.

Przeżywamy 29 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +17oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +24oC, w tej chwili wynosi  około +22oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +26oC. Od samego rana dzień był pochmurny i deszczowy, w miarę upływu dnia pogoda jednak wychodzi z dołka. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743  mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 59%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.06, zaś zmierzch około godz.: 21.28.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.59 zajdzie natomiast o godz. 20.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 47 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 13 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 49 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 38 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 20 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 38 minut,2 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 49 minut i 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Czesław, Czesława, Eliasz, Heliasz, Hieronim, Leon, Leona, Ludwika, Małgorzata, Paweł i Remigiusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Strasznie niebezpieczna jest siła, której nie towarzyszy poczucie odpowiedzialności”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czas najskuteczniej leczy troski codzienne”.

Przed nami przejściowy dzień – od niepogody do pogody. Już jednak od jutra pogoda ma się stabilizować w zakresie ludzkich, letnich temperatur. W dalszym ciągu miesiąca lipca pogoda ma być typowo letnia. Ale umiarkowana. Dobrze jednak byłoby, by od czasu do czasu popadał deszcz, wokół nas panuje bowiem susza – w głębokim gruncie. Również poziom wód w rzekach, potokach, itd. pomimo opadów deszczu jest ekstremalnie niski. Innymi słowy – lato tak, wysokie temperatury tak, ale nie za wysokie. No i regularne, przejściowe opady deszczu. O to prosimy pana Boga.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.    Redakcja