wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » Weekend na wyciągnięcie ręki.

Weekend na wyciągnięcie ręki.

weekendAni żeśmy nie obejrzeli a tu mamy już piątek. Za nami pod względem pogody jest upalny czwartek. Ale od samego piątkowego poranka jest już chłodniej, niebo jest dosyć znacznie zachmurzone. Tak oto mijają nam kolejne dni i godziny tegorocznego lata. W sumie jednak nie mamy co narzekać, lato jak każda pora swoje ,,humorki” może mieć. A my chcąc, nie chcąc musimy je przyjąć. Na bardzo bliskim horyzoncie mamy kolejny letni weekend. Już za kilka godzin będziemy wiec degustować się jego urokami. Jakby jednak na sprawy nie patrzeć, oto właśnie dzisiaj mijają nam pierwsze 2 tygodnie tegorocznych letnich wakacji. I niech nam nikt nie mówi, że nie uprzedzaliśmy o tym, ze wakacje biegną i mijają bardzo szybko. Miłego i spokojnego dnia życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 6 lipca br. w 15 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 187 dniem roku, do jego końca pozostało więc  178 dni.

Przeżywamy 15 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +25oC, w tej chwili wynosi  około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 69%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.58, zaś zmierzch około godz.: 21.40.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.44 zajdzie natomiast o godz. 20.58 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 14 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 46 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 14 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 11 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 6 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 11 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 164minut i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dominika, Klaudiusz, Laurenty, Norbert, Norberta, Paulina i Symeon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Bezwzględne zło wywołuje konieczność istnienia bezwzględnego dobra”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Lepsza chuda zgoda niż tłusta sprawa”.

Przeżyliśmy już 2 weekendy tegorocznego lata, przed nami rozpościera się trzeci. A za nami są już niemal 2 tygodnie wakacji. Pogoda była w tym okresie była  zmienna. Matka natura po raz kolejny zesłała na nas afrykański upał, ale i dni ,,normalnych” temperatur, pokazując nam tym samym, kto tu rządzi. A  my cóż, widzimy jacy jesteśmy w tym świecie maluczcy. I jaka warto zachować pokorę.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.    Redakcja