wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » Weekend jest już tuż, tuż.

Weekend jest już tuż, tuż.

Mamy piątek 13 lipca br. To jaka ta 13-tka będzie dzisiaj dla nas zależy tylko od nas samych. No może troszeczkę od zrządzenia losu. A dzień pomimo brzydkiej porannej pogody ( padał deszcz ) powinien być radosny, bowiem przeżywamy trzeci tydzień letniej kanikuły. Mamy świadomość tego, że wielu z nas jest przesądnym i dzisiejszy dzień należy do tzw. pechowych, w trakcie którego może zdarzyć się wszystko, łącznie z najgorszymi zdarzeniami. Są jednak wśród nas osoby, dla których ,,trzynastka” jest cyfrą obojętną, a dzisiejsza data ich nie wzrusza. No i doczekaliśmy tak bardzo oczekiwanej chłodniejszej pogody. Nie narzekajmy więc, bowiem po przejściowym okresie pogoda ustabilizowała się i jest chłodniej. Najważniejsze jest również to, że wieczorem i w nocy mocno padał deszcz ale obeszło się bez większej nawałnicy. Trudno powiedzieć, jak długo utrzyma się taka pogoda. Z tego co pokazują jednak prognozy meteorologów jeszcze dzisiaj opady będą zanikać i pogoda zrobi się poprawna. I przy takiej pogodzie ma nam minąć 2 i 3 dekada lipca. A już za 2 dni w naszej parafii przeżywać będziemy wielkie święto – odpust Św. Marii Magdaleny, a więc odpust w kościółku cmentarnym. To piękny zwyczaj, w niewielu miejscowościach zdarzają się takie piękne i symboliczne wydarzenia w których żyjący spotykają się ze swoimi bliskimi którzy odeszli już na miejsce wiecznego spoczynku. Mamy nadzieję na wspólne spotkanie przy grobach naszych najbliższych i wspólną modlitwę w intencji zmarłych.

A za porannym oknem mamy mokry i chwilami zachmurzony dzień, deszcz jednak nie pada. Mamy nadzieję, że ostatecznie doszło już do pogodowego przesilenia w wyniku czego pogoda się ustabilizuje na znośnym poziomie. Oczekujemy więc już tylko pogodnego i umiarkowanego lata, w trakcie którego od czasu do czasu spadnie deszcz dając naturze i nam nieodzowne chwile wytchnienia. To ważne zwłaszcza w aspekcie kolejnych tygodni wakacji.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 13 lipca br. w 22 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 194 dniem roku, do jego końca pozostało więc 171 dni.

Przeżywamy 22 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +23oC, w tej chwili wynosi  około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Od samego rana dzień jest rześki ale pogodny, jak to bywa po nocnych opadach. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743  mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.07, zaś zmierzch około godz.: 21.36.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.51 zajdzie natomiast o godz. 20.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 2 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 58 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 2 minuty. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 23 minuty od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 13 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 23 minuty, 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 2 minuty i 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ernest, Eugeniusz, Jakub, Joel, Justyna, Małgorzata, Radomiła, Sara i Trofika. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Cierpienie jest surowym, ale uczonym mistrzem dla tego, kto umie przyjąć od niego niezawodne lekcje”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co się źle nabędzie, rychło się pozbędzie”.

Przed nami radosny dzień w naszej parafii. Wszystko za sprawą zbliżającego się odpustu na cmentarzu. Pogoda powinna dopisać, będziemy więc mogli nasz odpust przeżyć w przepięknej scenerii pośród naszych bliskich którzy już odeszli. A po uroczystościach kościelnych  będzie dobra okazja do rodzinnych spotkań i wspólnego biesiadowania. Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli na to, by świętować na dworze w całkiem przyjemnej atmosferze. To wszystko czeka nas już za 2 dni.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.    Redakcja