środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Według świadków wypadku – zepchnął osobówkę z drogi i uciekł.

Według świadków wypadku – zepchnął osobówkę z drogi i uciekł.

policja migaMożna by przyjąć, że dwie drogi w Rudach mogłyby predysponować do ,,korony? wypadkowości w naszej miejscowości. Na uwadze mamy drogę wojewódzką DW 919 przebiegającą mi. przez przysiółek Kolonia Renerowska, oraz drogę wojewódzką DW 921 biegnąca od Przerycia do Białego Dworu i dalej do Stanicy. To w obszarach przebiegów tych dróg bardzo często dochodzi do wypadków drogowych. W tym miejscu można byłoby postawić pytanie ? dlaczego? Zanim jednak postawimy takie pytanie, wielu zna już gotową i prawdziwą na nie odpowiedź!!!

Niedawno pisaliśmy o zdarzeniu drogowym w obrębie przystanku autobusowego na Przeryciu ( wypadek wydarzył się w minioną sobotę ), tymczasem już w poniedziałkowy wieczór doszło do kolejnego zdarzenia ( wypadku ). Tym razem dla odmiany ? na Kolonii Renerowskiej.

I znowu jak wynika z relacji świadków poniedziałkowego zdarzenia do wypadku doszło na wskutek niewłaściwego ( niebezpiecznego ) zachowania na drodze samochodu ciężarowego-siodłówego  z naczepą.

To jednak było pół zaistniałej biedy, reszty dopełnił fakt, że ów prawdopodobny sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia tak jak gdyby nic się nie stało.

Zdarzenie miało miejsce późnym wieczorem w ciemnościach, trudno więc mówić o rozpoznaniu danych samochodu sprawcy. Robi to jednak policja.

Wypadek wydarzył się około godziny 19.30. Według relacji poszkodowanego samochodu osobowego marki Volkswagen oraz świadków wypadku Tir zepchnął osobówkę do rowu. W wyniku zaistniałej sytuacji osobówka wylądowała na poboczu drogi uderzając w słup trakcyjny.

Ciężarówka po zdarzeniu odjechała z miejsca zdarzenia w kierunku Rud ( prawdopodobnie Gliwic lub Rybnika ).

Policja ustala jaki to był samochód, kto go prowadził i dlaczego odjechał z miejsca zdarzenia.

Zdjęcia patrz portal nowiny.pl: http://www.nowiny.pl/galeria/14576-auto-w-rowie-w-rudach/foto-460968.html?item=121535

Redakcja