czwartek , 21 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Wbrew zapowiedziom meteorologów środa jest pogodna i słoneczna.

Wbrew zapowiedziom meteorologów środa jest pogodna i słoneczna.

Dzień po dniu mijają w zastraszającym tempie. A my wraz z upływem czasu jesteśmy coraz starsi. I niby jest to normalne, ale dlaczego ten czas mija tak szybko? Żywo w pamięci mamy jeszcze początek lata, a tutaj za kilkanaście dni przyjdzie nam się z nim żegnać. Jakie to pożegnanie będzie? Pogodne, ciepłe i słoneczne, czy też przebiegać będzie w szarudze charakterystycznej dla brzydkiej jesieni? My mamy nadzieję, że pożegnanie lata a zarazem powitanie jesieni nastąpi w przyjemnych okolicznościach. Powoli również powinniśmy się przygotowywać do zimy, mamy tutaj na myśli przetwory warzywne i owocowe, warzywa, owoce, ale również drewno opałowe i węgiel. Pamiętajmy, że coraz mniej przebywamy na słońcu, a to wiąże się z pogorszeniem naszego samopoczucia i ogólnej kondycji psycho-fizycznej. Stąd też bardzo mocno zachęcamy do długiego, czynnego przebywania na dworze. A kiedy uda się to połączyć ze sportem, to będzie to strzał w dziesiątkę. Tymczasem nie zapominajmy o dzisiejszej 13-tce w dzisiejszej dacie, cokolwiek by ta cyfra dla poszczególnych osób nie znaczyła.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 13 września br., w 87 dniu lata. Dzisiejszy dzień jest 258 dniem roku, do jego końca pozostało więc 108 dni.

To już 87 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC. W trakcie dnia podniesie się do +19oC, w tej chwili wynosi około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +20oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 742 – 740 mmHg, wiatr osiągał siłę 4 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 56%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.20, zajdzie natomiast o godz. 19.04 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 44 minuty. Noc ma więc 11 godzin i 16 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 4 minuty krótszy. Trwa okres powolnego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest dłuższy od najkrótszego dnia w roku aż o 4 godziny i 37 minut. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Amat, Aureliusz, Eugenia i Filip. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Daj każdemu dniu, szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Człowiek dobry będzie się doskonalił, zły stawał się coraz gorszy, bo występek, cnota i czas nigdy nie stoją w miejscu”.

Patrząc na kalendarz widzimy, że mamy dzisiaj 13-tego. Dla przesądnych jest to pechowa trzynastka, dla obojętnych normalny dzień w kalendarzu. Są jednak i tacy, którzy uważają 13-tego za szczęśliwą cyfrę i datę. Niech więc każdy z nas według swoich indywidualnych przekonań i praktyk. Nie zawadzi jednak w dniu dzisiejszym brać poprawkę na wszystko i wszystkich którzy nas otaczają. Oprócz tego, że mamy dzisiaj 13-tego, to najnormalniej w świecie od kilkunastu godzin mamy środę – tydzień rozkręca się więc na dobre, mamy jego środek.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja