niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Wartość drużyny mierzy się po tym jak kończy ona sezon! Wielkie nadzieje przed ostatnią kolejką meczów.

Wartość drużyny mierzy się po tym jak kończy ona sezon! Wielkie nadzieje przed ostatnią kolejką meczów.

W świątecznej scenerii swoje mecze rozegrają piłkarze w lokalnych ligach. Będzie to już jedna z ostatnich kolejek w tym roku. Oczywiście ostatecznie wszystko rozstrzygnie aktualna pogoda która może pozwolić zespołom awansem rozegrać ,,co nieco” z wiosny, albo odeśle piłkarzy na zasłużoną przerwę zimową do szatni. Patrząc na grafik meczów – klasa ,,C” zakończyła już swoją jesienną rundę, z kolei klasa ,,A” i ,,B” w ten weekend rozegrają ostatnie mecze zaplanowane na ten rok. Dobrze więc byłoby aby nasze zespoły rundę zakończyły mocnym akordem. Od razu jednak podkreślamy, ze nie będzie to łatwe i proste a już na pewno nie będzie to takie oczywiste. Tak jak zawsze nasza redakcja zachęca wszystkie 4-y zespoły do zachowania powagi sytuacji, pokory na boisku oraz rozważne rozegranie swoich meczów. Jak pokazują wyniki ostatnich meczów, taka postawa popłaca. Nie ferujmy więc wyników na długo przed zakończeniem meczów. Nasze rachuby mogą bowiem być płonne i mogą zakończyć się nie spełnieniem naszych proroczych typów. Mamy nadzieję, że ten apel trafi do głów zawodników i ich nóg tak, by po meczach nasze serca były pełne już spełnionej radości. A radością będą olejne zdobyte punkty. Po to, by je zdobyć trzeba jednak zagrać z radością, polotem ale nade wszystko z wielka rozwagą. Tego życzymy wszystkim naszym piłkarzom.

 

^^^ ,,A” klasa – kolejka XV

*** LKS Płomień Kobyla – LKS ,,BUK” Rudy

Niedziela, 12.11.2017 r. godz. 13:00

Kobyla w poprzedniej kolejce przerwała serię porażek. Tym razem zmierzy się z Buk-iem Rudy, który po początkowych niepowodzeniach złapał oddech i plasuje się już na XIII miejscu w tabeli. Biorąc pod uwagę jedynie pozycję w tabeli obydwu ekip, to w roli faworyta tego spotkania występować będzie zdecydowanie ekipa gospodarzy. Plasuje się ona bowiem na miejscu V. Niestety, same pozycje w tabeli poszczególnych zespołów nie są dobrym czynnikiem determinującym obecnej formy danego zespołu. Czy Rudy będą kontynuowały dobrą serię meczów? A może po raz kolejny wrócą na ścieżkę porażek? Łatwo nie będzie, lecz przy dobrej skuteczności BUK ma szansę na punkty. Ostatnio zespół z Rud jest na dobrej drodze by powrócić na dobrą ścieżkę rozgrywania ligowych meczów. Mamy nadzieję, że i tym razem BUK pokaże, że nie będzie chciał pełnić roli drużyny do ,,bicia”. Zwycięstwo gości w tym meczu da tej drużynie kolejnego pozytywnego kopa do rzetelnego przepracowania zimy i przystąpienia do wiosennej rundy rozgrywek jako drużyna która ma wielkie ligowe aspiracje. Nic bowiem nie jest dzisiaj jeszcze przesadzone. Warunek jednak jest jeden – drużyna grać będzie efektywnie i efektownie z głową na karku i nogami ustawionymi z dobrymi celownikami.

 

^^^ ,,B” klasa – kolejka XV

*** KS Stal Kuźnia Raciborska – LKS Naprzód Czyżowice II

Sobota, 11.11.2017 r. godz. 11:30

Po pokonaniu Markowic ekipa Stali wróciła do walki o najwyższe cele. Obecnie plasuje się na III miejscu w tabeli z dorobkiem punktowym wynoszącym 28 oczek. Jej najbliższy przeciwnik, czyli rezerwy Naprzodu Czyżowice mają na swym koncie 10 punktów i plasują się na XIV miejscu w tabeli. Oznacza to, że raczej nie mogą być uważane za faworyta tego spotkania. Po pogromie, jaki przytrafił im się w poprzedni weekend ze strony Górek Śląskich na pewno pozostał uraz na morale i psychice zespołu. Czy będzie on na tyle poważny, by w meczu ze Stalą zespół Czyżowic nawet nie spróbował swego szczęścia?

 

*** LKS Ruda Kozielska – LKS Owsiszcze

Niedziela, 12.11.2017 r. godz. 13:00

Ruda Kozielska, która po początkowych niepowodzeniach w ostatnim czasie zaczęła poczynać sobie nieco lepiej, ma już na swym koncie 11 punktów i zajmuje XII miejsce. Jej najbliższym rywalem będzie ekipa Owsiszcz, która w tym sezonie jest raczej cieniem siebie. W poprzedniej kolejce zespół z gminy Krzyżanowice musiał uznać wyższość Adamowic. Ma co prawda na swym koncie o 4 punkty więcej od swego najbliższego rywala, lecz to wcale nie oznacza, że tego spotkania nie przegra. Tak czy inaczej zapowiada się walka od pierwszej, do ostatniej minuty. Koziołki nie stoją wcale na straconej pozycji. Każde rozstrzygnięcie tego meczu jest więc możliwe.

 

*** KS Przyszłość Rogów II – LKS Jankowice

Niedziela, 12.11.2017 r. godz. 13:00

Jankowice, które swych wyników w tej rundzie nie mogą zaliczyć do zbytnio dobrych, udadzą się w niedzielne popołudnie do Rogowa, gdzie zmierzą się z rezerwami tamtejszej Przyszłości. Ekipa gospodarzy na swym koncie ma 28 punktów, co daje jej pozycję wicelidera tabeli ,,B” klasy. Jankowice, które zajmują II miejsce licząc jednak od końca tabeli z całą pewnością nie mogą być w tym starciu uważane za faworyta. Czy wdrożony niedawno w tym klubie plan ,,B” poskutkuje i ekipa ta zacznie powoli zdobywać punkty, które przybliżyłyby ją do poprawy lokaty? Przekonamy się o tym już w niedzielę. Z całą pewnością drużyna z Jankowic nie zapomniała jak dobrze i skutecznie grać w piłkę. Słabych wyników upatrujemy raczej w sferze organizacyjnej klubu oraz psychicznej drużyny. Zespól musi powrócić do fali entuzjazmu sprzed kilkunastu miesięcy, kiedy to na ,,sborną” z grodu Jana nie było mocnych. Piłka musi wszystkich cieszyć, nie może być zbędnym balastem i obciążeniem. Od tego czasu coś się jednak w klubie popsuło na tyle, że prysnęły wola i chęć tworzenia w tej wsi dobrej piłki. Warianty są dwa – drużyna i klub staczać będą się dalej i dalej, lub zespół i klub odzyskają dawny wigor i radość z gry. A wtedy dobre wyniki muszą powrócić. Czekamy na dobre wieści z Rogowa.

Redakcja