niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » W tych meczach każda z drużyn ma swój ,,suwerenny” interes.

W tych meczach każda z drużyn ma swój ,,suwerenny” interes.

Piłkarska wiosna trwa w najlepsze. ,,Służy” ona zdecydowanie drużynom Stali i BUK-u, w sposób umiarkowany Koziołkom, natomiast jest katastrofą dla zespołu piłkarskiego z Jankowic. Zespół ten od 9 spotkań nie zdobył żadnego punktu. Czy niedzielne spotkanie przełamie tą fatalną passę? Możemy więc pokusić się o stwierdzenie – do 10 razy sztuka. Jeśli nie teraz, to kiedy? Takie pytanie kierujemy do osób kierujących jankowickim klubem ale nade wszystko do tamtejszych piłkarzy. Głęboko wierzymy, że przełamanie nadejdzie właśnie w ten weekend.

Z kolei kuźniańska Stal nadal idzie na całość, interesuje ją tylko awans do Serie ,,A”. I zapewne tak się stanie. Również BUK wydaje się być na dobrej drodze w odzyskaniu dawnej świetności. Po drodze nie może sobie jednak pozwolić na dekoncentrację chociażby w 1 meczu. W przypadku tej drużyny każdy punkt jest bardzo waży. Mamy nadzieję, że już niedługo BUK ugruntuje swoją pozycję w górnej strefie tabeli. O czekających nas meczach w ten weekend piszemy poniżej.

^^^ Klasa ,,A” klasa – kolejka XX

Niedziela, 22.04.2018 godz. 16:00

*** LKS Brzezie – LKS ,,BUK” Rudy

Jeden punkt, dokładnie tyle dzieli obydwa zespoły, które w niedzielne popołudnie zmierzą się na boisku przy ulicy Brzeskiej w meczu bezpośrednim. Brzezie ma 26 oczek i zajmuje miejsce X. Rudzki ,,BUK” jest na pozycji IX. W poprzedniej kolejce Brzezie zremisowało z Nową Wsią, natomiast Rudy pewnie pokonały Wypoczynek z Bukowa. Warto jednak mieć na uwadze to, że większość punktów ekipa z dzielnicy Raciborza zdobyła u siebie. Czy i tym razem okaże się lepsza?  My mamy nadzieję, że ,,BUK” im na to nie pozwoli. Do meczu musi jednak przystąpić w najlepszym składzie, skoncentrowany w 100% i nade wszystko musi zagrać skutecznie i bez głupich wpadek w linii obrony. Jeśli tak się stanie nasz zespół wcale nie musi wrócić z Brzezia bez punktów.

Wynik z jesieni: 1:1.

^^^ ,,B” klasa – kolejka XX

Sobota, 21.04.2018 godz. 16:00 – 4. spotkania

KS Stal Kuźnia Raciborska – LKS Ruda Kozielska

Spotkanie derbowe. Kuźniańska Stal podejmować będzie rywala zza miedzy, czyli ekipę Rudy Kozielskiej. W tabeli o wiele lepiej wygląda sytuacja Kuźni, która z 46 punktami zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ,,B” klasy. Popularne Koziołki ze stratą 24 punktów zajmują miejsce IX. Nie będą więc faworytem tego meczu. Spotkania derbowe, a właśnie takowym będzie ten pojedynek, mają w sobie to coś, co niejednokrotnie niżej notowanemu rywalowi dodaje skrzydeł. Czy to wystarczy na faworyta nie tylko tego meczu, ale i całej ligi? W sobotę w Kuźni będzie ciekawie. Ważne jest również to, że w przeszłości Koziołkom zawsze dobrze się grało z ,,twardą” Stal-ą. Czekamy więc na piękny mecz.

Wynik z jesieni: 2:3 dla Stali.

*** Niedziela, 22.04.2018 godz. 15:30

LKS Gamów – LKS Jankowice

Przed Jankowicami niebywała szansa na odbicie się od dna B-klasowej tabeli. Zmierzą się w niedzielę z Gamowem, który ma na swym koncie 13 i zajmuje XIV miejsce w tabeli. Gracze gości mają 10 punktów i nie zapunktowali już od dziewięciu spotkań. Czy w dziesiątym meczu w końcu przerwą tę passę? Kibice Jankowic z pewnością by sobie tego życzyli, lecz w starciu z Gamowem, który zdecydowaną większość swych punktów zdobył u siebie łatwo nie będzie. Ekipa Jankowic powinna jednak uwierzyć w siebie i przypomnieć sobie mecz z jesieni, kiedy to pewnie poradziła sobie z tą samą ekipą. Wynik wiec jest otwarty, a wszystko lezy w głowach i nogach drużyny z naszej gminy. Jeśli niedzielnego meczu Jankowice nie przegrają przed meczem, to może być dobrze. Czekamy więc na dobre wiadomości z Gamowa.

Wynik z jesieni: 6:3 dla Jankowic

^^^ C klasa grupa II – kolejka XII

Sobota, 21.04.2018 godz. 15:00

*** LKS Płomień Siedliska – LKS Cyprzanów

Wynik z jesieni: 3:0 WO dla Cyprzanowa.

Redakcja