środa , 24 Lipiec 2019
Home » Aktualności » BUK i STAL wygrały! LKS Jankowice trwa w niemocy!

BUK i STAL wygrały! LKS Jankowice trwa w niemocy!

W sobotę nasze zespoły rozegrały 3 spotkania. Wygrały: BUK i STAL, niestety tradycyjne przegrał LKS Jankowice. Wygrana BUK-u stanowi wielką niespodziankę, wszakże Tworków zaliczany jest do ścisłej czołówki Serie ,,A”. Gratulujemy. Zwycięstwo Stali również musi cieszyć, ale postrzegane jest ono jak coś czego się spodziewano. Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla kibiców z Jankowic. Kolejna porażka ich zespołu nie daje żadnej nadziei na przyszłość tej drużyny. Nie ma również sygnału, że coś się już niebawem odmieni. Tylko cud uratować mógłby przed degradacją sympatycznej drużyny do klasy C.

Wyniki sobotnich meczów:

^^^ ,,A” klasa – kolejka XXVI

*** Sobota, 19.05.2018 r.

LKS ,,BUK” Rudy – LKS 05 Tworków  2:1

 

^^^ ,,B” klasa – kolejka XXV

*** Sobota, 19.05.2018 r.

LKS Zabełków – LKS Jankowice 1:0

KS Stal Kuźnia Raciborska – LKS Owsiszcze 2:1.

 

^^^ Zapowiedzi kolejki:

Zanim w Rudach zabrzmią pierwsze festynowe akordy na boisko wybiegną piłkarze naszego klubu, by rozegrać swój kolejny ligowy pojedynek. Tym razem rywalem BUK-u nie będzie ,,byle kto”, oto bowiem na BUKARENA zawita dzisiaj zespół LKS Tworków. Oj, będzie to rywal niełatwy, zwłaszcza patrząc na dzisiejszy pojedynek poprzez wynik 0:4 z jesieni. Nie zapominajmy jednak, że pilka jest okrągła a rywal również może mieć swój słaby dzień.

Również dzisiaj zagra zespół z Jankowic. Na swój mecz zespół wyjeżdża do odległego Zabełkowa. Z jakimi szansami na pierwsze punkty – trudno powiedzieć. Każdy zdobyty punkt będzie wielką, ale to wielka niespodzianką.

Z kolei kużniańska Stal podejmie na swoim boisku zespół z Owsiszcz. Mamy nadzieję, że Stal pokaże, iż porażka w poprzednim meczu z drużyną z Górek Śląskich była tylko i wyłącznie przypadkiem na drodze marszu do Serie ,,A”.

W niedziele w Siedliskach Pomień podejmie zespół z Grzegorzowic.

^^^ ,,A” klasa – kolejka XXVI

*** Sobota, 19.05.2018 r. godz. 14:00

LKS ,,BUK” Rudy – LKS 05 Tworków

^^^ ,,B” klasa – kolejka XXV

*** Sobota, 19.05.2018 r. godz. 16:00

LKS Zabełków – LKS Jankowice

*** Sobota, 19.05.2018 r. godz. 17:00

KS Stal Kuźnia Raciborska – LKS Owsiszcze

*** Niedziela, 20.05.2018 r. godz. 15:00

LKS Ruda Kozielska – LKS Naprzód Czyżowice

^^^ ,,C” klasa:

Sobota, 19.05.2018 godz. 15:00

LKS Płomień Siedliska – LKS Grzegorzowice

Przedmeczowe komentarze:

*** LKS Buk Rudy – LKS 05 Tworków

Plasujący się tuż za podium zespół LKS 05 Tworków uda się do Rud, gdzie powalczy o kolejne punkty, które przybliżą te zespół do jego celu. Obecnie ekipa Edwarda Kowalczyka ma na swym koncie 48 punktów. Jej rywal – BUK zgromadził 34 oczka. 14 punktów różnicy definitywnie wskazuje ekipę z gminy Krzyżanowice jako faworyta tego spotkania. Czy potwierdzi to także a boisku w Rudach? Warto zaznaczyć, że w 3 ostatnich meczach obydwie ekipy były niepokonane. Tyle tylko, że Tworków 3 razy wygrał z kolei Rudy zaliczyły 2 remisy i zwycięstwo. W sobotę, niejako na otwarcie Festynu – Gramy dla Kewina w zespół BUK-u mogą wstąpić ,,Boskie” siły – wszakże zespół dzisiaj gra dla Kewina.

Wynik z jesieni: 4:0 dla Tworkowa

*** LKS Zabełków – LKS Jankowice

Spotkanie to będzie dla Jankowic swoistą szansą na odbicie się od B-klasowego dna. Ekipa ta zmierzy się na wyjeździe z zespołem LKS-u Zabełków. Ekipa ta zajmuje w tabeli tej klasy rozgrywkowej miejsce 14 i ma na swym koncie 20 punktów. Niezależnie od wyniku tego spotkania drużyna gospodarzy nie zmieni swej pozycji. Patrząc na serię meczów w wykonaniu obu ekip, to faworytem tej potyczki uznać należy zespół gospodarzy. Drużyna ta przegrała co prawda 3 ostatnie mecze, lecz seria Jankowic prezentuje się jeszcze gorzej. Zespół zza lasu nie zdobył jakiegokolwiek punktu od 14 kolejek. Czy zdobędzie je w Zabełkowie? Owszem, każda seria kiedyś przemija, lecz gospodarze należą do zespołów, które u siebie nie zwykły być łatwym przeciwnikiem. Na potwierdzenie tego może posłużyć fakt, że większość punktów jakie zdobyła, wywalczyła na własnym boisku.

Wynik z jesieni: 2:2

*** KS Stal Kuźnia Raciborska – LKS Owsiszcze

Kuźnia, która w poprzedniej kolejce została zdetronizowana przez ekipę Górek Śląskich zmierzy się na własnym boisku z zespołem LKS-u Owsiszcze. Gracze gospodarzy na swym koncie mają 56 punktów. Zespół z gminy Krzyżanowice może natomiast pochwalić się dorobkiem punktowym wynoszącym 33 punkty. Zajmuje IX miejsce w tabeli. Wszystkie znaki na niebie i ziemi jednoznacznie wskazują, że to właśnie drużyna Stali będzie faworytem tego meczu. Czy ostatnia porażka nie podcięła totalnie skrzydeł obecnemu wiceliderowi? Nawet jeśli, to Owsiszcze muszą być jeszcze w stanie wykorzystać potknięcia przeciwnika, a czy się uda czy nie pozostanie sprawą otwartą do sobotniego popołudnia.

Wynik z jesieni: 4:2 dla Owsiszcz

*** LKS Ruda Kozielska – LKS Naprzód Czyżowice II

Zespoły te spotkały się nie tak dawno, bo 9 maja 2018 roku. Wtedy lepszy okazał się zespół rezerw Czyżowic, który wygrał na własnym boisku 7:4. Obecnie zespoły te sąsiadują ze sobą w tabeli B klasy. Koziołki są XI z 26 punktami na koncie. Ekipa drugiego zespołu Czyżowic wyprzedza swego rywala o zaledwie 2 oczka. Zajmuje przy tym miejsce IX. Jak tym razem potoczą się losy pojedynku pomiędzy tymi zespołami? Czy niespełna 2 tygodnie to wystarczająco, by wyciągnąć wnioski z błędów popełnionych w spotkaniu w Czyżowicach? Odpowiedzi na te pytania poznamy w niedzielę.

Wynik z jesieni: 7:4 dla Czyżowic II

*** LKS Płomień Siedliska – LKS Grzegorzowice

Wynik z jesieni: 12:0 dla Grzegorzowic. Wobec takiego wyniku w ostatnim meczu trudno jest być optymista przed dzisiejszym meczem. Chociaż ….. .

Redakcja