czwartek , 21 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » W ten weekend pogoda nie będzie najlepsza. Miłego wypoczynku życzymy.

W ten weekend pogoda nie będzie najlepsza. Miłego wypoczynku życzymy.

yes-weekendKiedy na początku bieżącego tygodnia zapowiadaliśmy, że jego robocza część tym razem jest krótka bowiem liczy zaledwie 3 dni, nie mieliśmy świadomości, że owe dni miną niczym ,,oka mgnienie”. Oto bowiem już dzisiaj mamy sobotę i od kilkunastu godzin przeżywamy kolejny weekend sierpnia. Wszelkie prognozy pogody mówią, że w perspektywie 2 tygodni pogoda będzie niemal idealna – temperatura umiarkowana i pogodnie. Dzisiaj natomiast spodziewana jest drastyczna zmiana warunków pogodowych. Po wczorajszym upale nie ma już śladu a poranek mamy zachmurzony i stosunkowo chłodny. Od czasu do czasu z nieba spadają drobne krople zwiastujące nadchodzące opady deszczu. Widać więc, że pogoda zmienia się w sposób zasadniczy. Dla nas jest ona dzisiaj bardzo ważna, wszakże to już dzisiaj grupa naszych mieszkańców udaje się do czeskich Bolatic gdzie wspólnie z naszymi czeskimi przyjaciółmi będziemy dożynkować.

Jak to już o tej porze bywa – wieczory, noce i ranki mogą być chłodne. Także ciepły sweterek pod ręką nigdy nie zaszkodzi. Za dnia jednak słońce będzie odrabiać zaległości i rozgrzewać będzie otaczający nas świat do temperatury 20-24oC. Zanosi się więc na to, że ostatnie kilkanaście dni wakacji minie nam właśnie w takich warunkach atmosferycznych. Nie będzie więc źle. Co …. źle? Będzie fantastycznie! Z poziomu zwrotnikowych opadów zejdziemy do temperatur normalnych dla środkowej Europy. Miłej końcówki letniej kanikuły życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 19 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 60 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 233 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostały więc 133 dni.

To doprawdy 60 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około  +18oC.  W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +22oC, w tej chwili wynosi około +19oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +23oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 746 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 57%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.42 zajdzie natomiast o godz. 19.57 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 15 minut. Noc ma więc 9 godzin i 45 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 1 godzinę i 47 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bolesław, Emilia, Jan, Julian, Juliusz, Ludwik, Piotr i Sykstus. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Geniusze widzą świat z innego punktu widzenia niż pozostali ludzie i na tym polega ich tragedia”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeżeli w sierpniu gorąco będzie, to zima w śniegi długo zasiądzie”.

Dzisiaj możemy już powiedzieć poza wszelką wątpliwością – gorące lato mamy już za sobą. A przed nami wreszcie ,,normalne” lato, takie z średnimi temperaturami, także da się żyć. Starajmy się więc przeżyć pozostałą część tej pory roku bardzo efektywnie i atrakcyjnie. Nie jest naszą rola straszyć naszych czytelników, ale jesień nadchodzi szybkimi krokami. Ta pora również potrafi być piękna, ale wiadomo – lato swój urok ma. Nieuchronnie również letnia kanikuła dobiega końca.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej wakacyjnej soboty.    Redakcja