wtorek , 23 Lipiec 2019
Home » Aktualności » W tej kolejce może być trudno o ligowe punkty. Piłka jednak jest okrągła a …… .

W tej kolejce może być trudno o ligowe punkty. Piłka jednak jest okrągła a …… .

Przed nami deszczowy weekend. I w takich to warunkach przyjdzie piłkarzom z lokalnych lig wybiec na boisko. Kuźniańska Stal zagra już w sobotę, z kolei 3 pozostałe drużyny – BUK, Jankowice i Koziołki na boisko wybiegną w niedzielne popołudnie. Miejmy nadzieje, że tym razem wszystkie nasze drużyny staną na wysokości zadania i zdobędą komplet punktów. Aczkolwiek mamy tego świadomość, że nie będzie to łatwe. Widać to już po zestawieniu par w poszczególnych pojedynkach. Ale piłka jest okrągła i bardzo często czyni niespodzianki. Może wreszcie los będzie sprzyjał naszym drużynom. Z takimi nadziejami przystępujemy do kolejnej kolejki rozgrywek. Najwyższa bowiem pora, by nasze drużyny regularnie zaczęły gromadzić punkty. A oto kto tym razem zagra przeciwko naszym zespołom.

^^^ A klasa – kolejka VII

*** KS Czarni Gorzyce – LKS ,,BUK” Rudy

Niedziela, 17.09.2017 r. godz. 16:00

Rudy, które początku obecnego sezonu nie mogą uznać za udany, w poprzedniej kolejce zremisowały z Brzeziem. Teraz udadzą się Gorzyc, gdzie po raz kolejny stoczą bój o A-klasowe punkty. Obecnie ekipa BUK-u ma na swym koncie tylko 2 ligowe punkty. Jej najbliższy rywal, czyli zespół Czarnych Gorzyce zdobył już 11 punktów, choć początek sezonu w wykonaniu tej drużyny też nie był porywający. Teraz jednak radzi już sobie zdecydowanie lepiej i to właśnie on będzie faworytem nadchodzącego starcia. Czy potwierdzi się to na murawie? Kibice BUK-u wierzą jednak, że nadchodzi mecz przebudzenia dla ich pupilków po którym może już być tylko dobrze i lepiej. W tak trudnej sytuacji Buk nie był bowiem od kilku sezonów. Czy to stanie się w meczu z Czarnymi? Oby!

^^^ ,,B” klasa – kolejka VII

*** LKS Odra Nieboczowy – KS Stal Kuźnia Raciborska

Sobota, 16.09.2017 r. godz. 16:00

5 punktów, dokładnie tyle wynosi przewaga kuźniańskiej Stali nad Odrą z Nieboczów. Choć faworytem będzie Kuźnia, która w przypadku ewentualnej wygranej może nawet zająć pierwsze miejsce w tabeli, to zadanie przed nią postawione łatwe nie będzie. Odra Nieboczowy typowana jest bowiem przez wielu kibiców jako zespół, który walczył będzie o najwyższy cel. Czy tak będzie naprawdę? Pierwsze starcie z zespołem z wyższej półki już w sobotę i właśnie wtedy powinniśmy poznać przynajmniej część odpowiedzi.

*** LKS Jankowice – LKS Naprzód Czyżowice II

Niedziela, 17.09.2017 r. godz. 15:00

Po pokonaniu Markowic ekipa Jankowic na nowo uwierzyła w swe możliwości. Obecnie zespół ten zajmuje 7 miejsce w tabeli z 8 punktami na koncie. W najbliższą niedzielę podejmować będzie drużynę rezerw Naprzodu Czyżowice. Zespół gości zdobył dotąd 7 oczek, czyli o 1 punkt mniej od swego najbliższego oponenta. Oznacza to, że niedzielna potyczka tych zespołów może być naprawdę ciekawe. Zarówno goście, jak i gospodarze będą chcieli wygrać. Niestety, 3 punkty powędrować mogą tylko na konto jednego z nich.

*** LKS Ruda Kozielska – LKS Adamowice

Niedziela, 17.09.2017 r. godz. 15:00

Ruda Kozielska po porażce z Ocicami będzie chciała powetować sobie stracone punkty. Niestety, z Adamowicami, które będą najbliższym rywalem „Koziołków” łatwo nie będzie. Drużyna ta po nie najlepszym początku rundy odnalazła formę i ma na swym koncie już 10 punktów. Ruda Kozielska z 4 oczkami na koncie plasuje się w dolnej strefie tabeli. Historia pokazała już, że drużyna ta jest raczej zespołem lepiej grającym wiosną, aniżeli jesienią. Czy i w tym sezonie będzie podobnie? Zespół gospodarzy zrobi wszystko, by nadchodzące spotkanie zakończyło się zdobyciem punktów, lecz faworytem będzie zespół Adamowic.

^^^ ,,C” klasa grupa II – kolejka III

*** LKS Cyprzanów – LKS Płomień Siedliska

Drużyna Płomienia nie potrafi się odnaleźć po degradacji do klasy ,,C”. Tam jednak nie gra nic. Trudno więc w tym meczu wypatrywać faworyta po stronie drużyny z Siedlisk.

Redakcja