niedziela , 18 Kwiecień 2021
Home » Aktualności » ,,W świętej Halszki dzionek, nuci już skowronek”. Witamy we wtorkowy poranek.

,,W świętej Halszki dzionek, nuci już skowronek”. Witamy we wtorkowy poranek.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 2 dzień miesiąca marca roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 7 937!!! Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 719 709  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 44 009 osób! Przybyło: 216 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Trudno dać temu wiarę, ale przeżywamy pierwsze dni marca. Naukowcy okres ten nazywają Przedwiośniem, albo Wiosną Meteorologiczną. Przypominamy, że od wczoraj trwa meteorologiczna wiosna. Jakby na potwierdzenie tego na dworze mamy wiosenną pogodę. Mamy świadomość tego, że nie jest to jeszcze ta ,,prawdziwa” wiosna, ale każdego dnia będziemy się do niej coraz bardziej przybliżać. Miejmy więc nadzieję, że już za niedługo, co dnia będziemy mogli masowo wychodzić do naszych ogródków i na place, gdzie czeka nas multum wiosennej pracy. Gorąco wierzymy, że za niedługo na stałe na niebie będzie pojawiać się ciepłe słoneczko, które odmieni nam nasze dni. Tyle nasza wiara i nadzieja. A co z realnymi przesłankami czas pokaże? W krótkiej perspektywie meteorolodzy nie zapowiadają jednak wyraźnego ocieplenia. Będziemy więc musieli się odpowiednio przestawić na nową porę roku.

Tymczasem przeżywamy drugi roboczy dzień tygodnia. Miłego dzionka życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 godziny, 1 minutę i 10 sekund!!!!

Od astronomicznej wiosny dzielą nas niespełna 19 dni!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 2 marca br. – w 71 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 61 dniem roku, a do jego końca pozostało 304 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 71 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +11oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura zmieni się, ale wyraźnie ma być powyżej zera. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 758 – 757 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 53%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.53, zaś zmierzch około godz.: 18.02.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.27 zajdzie natomiast o godz. 17.30 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 3 minuty. Noc będzie więc miała 12 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 1 minutę i 10 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 2 godziny i 10 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

2 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 18 minut i 55 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 1 minutę i 10 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Absalon, Paweł, Halina, Januaria, Agnieszka, Michał, Helena, Franciszek, Henryk i Krzysztof. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Mądrość to synteza wiedzy, dobroci i uczciwości”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W świętej Halszki dzionek, nuci już skowronek”.

Czy zdecydowali się już Państwo na rozpoczęcie wiosennego stylu życia? To najwyższa pora. I nie mówmy, że nie mamy sił, woli i determinacji. Wprowadźmy na stale do naszego dziennego rozkładu zajęć owe umowne ,,pół godzinki” z przeznaczeniem ich na ćwiczenia, bieganie, gimnastykę, itp. Zaręczamy, że każdy nasz dzień będzie lepszy od poprzedniego. Przecież wiemy, że – w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja