środa , 24 Lipiec 2019
Home » Aktualności » W piłce nożnej odrabiamy zaległą kolejkę.

W piłce nożnej odrabiamy zaległą kolejkę.

Jesienna pogoda póki co sprzyja piłkarzom. Szczególnie zaś drużynie rudzkiego BUK-u. Oto bowiem po upokarzającym starcie do sezonu nasza drużyna w 3 ostatnich meczach odniosła 3 zwycięstwa. Oto do czego prowadzi pełna mobilizacja przed meczem i traktowanie każdego rywala z należną pokorą. W piłce bowiem nic nie jest pewne a wszystko weryfikuje boisko. Mamy nadzieję, że końcówka jesiennych rozgrywek będzie dla naszej drużyny do samego końca korzystna. To nic, że w ten weekend BUK zmierzy się z najsłabszą drużyną ligi. I w ten mecz trzeba będzie włożyć serce i wszystkie iły. One jednak same nie pomogą. Potrzebne są również – dobra taktyka, otwarte umysły i dobrze ustawione celowniki. Nie zawadzi również by drużyna z Rud zagrała ze znanym z dawnych lat rozmachem i polotem, oraz z odrobina fantazji. Mamy dobrych zawodników, jest jednak czynnik który nie zawsze pozwala grać radośnie i skutecznie. Mamy nadzieję, że zauważają to sami zawodnicy i oni najlepiej wiedzą jak zagrać w niedzielne popołudnie, tak by spokojnie można było pomnożyć dorobek punktowy. Dalej ważne są wszystkie zdobyte punkty. Dosyć już tych straconych, przez nieuwagę, nieudolność i pecha. Teraz trzeba grać i wygrywać. A kiedy się nie da, to trzeba wszystko zrobić by danego meczu nie przegrać. Wtedy wszystko będzie dobrze.

Trudny mecz jest przed ekipą Stali, tutaj jednak stawką może być nawet fotel lidera Serie ,,B”. Trudno sobie wiele obiecywać po kolejnym wyjazdowym meczu zespołu LKS Jankowice. W obecnej sytuacji obydwu drużyn wizyta Jankowic w Pawłowie, jest niczym wejściem małego kotka do klatki lwa. Ale piłka często zaskakuje najwytrawniejszych znawców. Z kolei Koziołki w meczu prawdy musza potwierdzić, że powracają na pochylnię prowadząca do stabilizacji formy.

^^^ ,,A” klasa – zaległa kolejka VIII

*** LKS ,,BUK” Rudy – GKS Dąb Gaszowice II

Sobota, 18.11.2017 godz. 13:00

Rudzki BUK, który pierwszej części rundy jesiennej obecnego sezonu nie mógł zaliczyć do udanych, w ostatnim czasie odbił się od dna. W trzech ostatnich meczach odniósł 3 zwycięstwa! W najbliższy weekend zmierzy się z rezerwami gaszowickiego Dębu. Drużyna ta ma na swym koncie 10 punktów. W ciągu 3 ostatnich kolejek na swym koncie zdobył zaledwie 3 punkty. Nie stawia to zespołu rezerw Dębu na pozycji uprzywilejowanej. Faworytem w tym starciu uważać należy bowiem rudzki BUK. Drużyna ta, póki co, nie wydaje się mieć szans na dogonienie ścisłej czołówki, lecz mimo to chce w każdym meczu zdobywać punkty, które pozwoliłyby na zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli ,,A” klasy. Kolejna okazja do zgarnięcia punktów już w sobotę, podczas zaległego meczu VIII kolejki rozgrywek. Czy BUK skorzysta z tej szansy? Przekonamy się niebawem.

^^^ ,,B” klasa – zaległa kolejka VIII

*** KS Stal Kuźnia Raciborska – KS Przyszłość Rogów II

Sobota, 18.11.2017 godz. 13:00

Spotkanie to można z całą odpowiedzialnością określić mianem hitu kolejki. Zespół z miejsca drugiego, czyli rezerwy Przyszłości Rogów uda się do Kuźni, gdzie stoczy bój z ekipą z miejsca trzeciego. Oba zespoły mają spore szanse, by znaleźć się na półmetku sezonu na prowadzeniu. By tego dokonać jeden z nich musi okazać się w tym meczu lepszym od przeciwnika, a dodatkowo liczyć na potknięcie Górek w meczu w Owsiszczach. Do tej pory zespoły Kuźni i rezerw Rogowa spisywały się podobnie, co skutkowało zdobyciem 31 punktów. Zapowiada się naprawdę emocjonujący pojedynek, który tak naprawdę może potoczyć się w każdą stronę.

*** LKS Pawłów – LKS Jankowice

Sobota, 18.11.2017 godz. 13:00

Pawłów, który w ostatnich 7 meczach odniósł 6 zwycięstw, zmierzy się na własnym boisku z drużynom Jankowic. Zespół ten po zmianie trenera jeszcze nie poprawił swej skuteczności. Trzeba jednak pamiętać, że „efekt nowej miotły” nie zawsze działa po pierwszym spotkaniu. Trener niejednokrotnie potrzebuje czasu, by ustawić zespół według swej myśli. Dopiero wtedy może przynieść to skutki w postaci punktów. O te, w starciu z zespołem Pawłowa będzie jednak niebywale trudno. Ekipa ta ma na swym koncie już 27 oczek, co daje jej naprawdę dobre V miejsce w tabeli. Jankowice z 10 oczkami na swym koncie plasują się na przedostatniej lokacie. Czy zmieni się to po meczu z Pawłowem? Oby nie na gorsze.

*** LKS Gamów – LKS Ruda Kozielska

Niedziela, 19.11.2017 godz. 13:00

Spotkanie sąsiadów w tabeli. Ruda Kozielska, po początkowej zadyszce zdołała się podnieść i z dorobkiem 14 punktów zajmuje już XI miejsce w tabeli. Gamów jest o jedną lokatę niżej i do swego najbliższego rywala traci jedno oczko. Biorąc pod uwagę 3 ostatnie mecze w wykonaniu obydwu ekip nieco więcej szans należy przypisać zespołowi gości, który w tym czasie 2 mecze wygrał i 1 przegrał. Ekipa Gamowa w 3 ostatnich spotkaniach doznała 3 porażek. Na jej korzyść przemawia jednak to, że gra u siebie, gdzie w tej rundzie udało jej się zdobyć większość z 13 punktów. Już w niedzielę przekonamy się, czy własne boisko po raz kolejny będzie łaskawe dla Gamowa.

Redakcja