wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » W pamięci mamy jeszcze miniony weekend, już jednak spoglądamy w stronę kolejnego.

W pamięci mamy jeszcze miniony weekend, już jednak spoglądamy w stronę kolejnego.

I tak oto mamy już czwartek. A to oznacza, że już jutro wieczorem rozpoczniemy kolejny letni weekend. Tym razem będzie to weekend 2-dniowy. Wierzyć się nie chce jak ten czas szybko mija. Tymczasem do końca letniej kanikuły mamy już tylko nieco ponad 2 tygodnie. I znowu trzeba powiedzieć – wierzyć się nie chce, że nowy rok szkolny zbliża się szybkimi krokami. Dane jest na przeżywać już 33 tydzień bieżącego roku. Od samego rana niebo jest pochmurne, ale słońce dzielnie walczy z chmurami. Wczesnym rankiem mieliśmy jednak mocną ulewę. Teraz się wypogodziło, więc możemy mieć nadzieję, że w dalszej części dzisiejszy dzień będziemy mogli spędzać na dworze – na spacerze, lub innej wycieczce w las, gdzie można skutecznie wypocząć po całodniowej gonitwie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 17 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 58 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 231 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 135 dni.

To doprawdy 58 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +27oC, w tej chwili wynosi około +22oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +31oC!!! Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 749 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 51%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.39 zajdzie natomiast o godz. 20.01 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 22 minuty. Noc ma więc 9 godzin i 38 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 1 godzinę i 40 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anastazja, Anita, Eliza, Jacek, Joanna, Julianna, Miron, Zawisza i Żanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Tylko to, co robi się chętnie będzie naprawdę piękne”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Muzyka nie pomoże, ale pocieszy”.

Trudno dać temu wiarę, ale doprawdy do końca tegorocznych wakacji mamy nieco ponad 2 tygodnie. To niepojęte, ale 6 pełnych tygodni jest już za nami. Coraz częściej więc dzieci, młodzież, ale i nauczyciele spoglądać będą w kierunku szkoły i początku nowego roku szkolnego. Taka niestety jest kolej rzeczy. Coraz bardziej spoglądać będziemy również na kartki kalendarza, bowiem wielkimi krokami idzie do nas jesień. Tak, tak, niestety koło czasu toczy się bez względu na fakty i okoliczności. A od nas już tylko zależy jak się w tym wszystkim odnajdujemy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wakacyjnego czwartku.   Redakcja