poniedziałek , 10 Sierpień 2020
Home » Aktualności » Tylko kuźniańska Stal przegrała, BUK, Koziołki i Płomień swoje mecze wygrali.

Tylko kuźniańska Stal przegrała, BUK, Koziołki i Płomień swoje mecze wygrali.

Poniżej przedstawiamy wyniki weekendowych meczów w wykonaniu drużyn z terenu naszej gminy. W 4 pojedynkach nasze zespoły uzyskały 3 zwycięstwa ( BUK, Koziołki i Płomień ), oraz 1 porażkę ( Stal ). W meczach tych nasi zawodnicy strzelili 16 bramek, stracili natomiast 9 goli. Bilans jest więc dobry. Szkoda, że kuźniańska Stal tym razem nie sprostała Czarnym z Nowej Wsi.

^^^ Klasa rozgrywek ,,A”:

*** LKS ,,BUK” Rudy  – LKS Naprzód 46 Zawada 7:1,

*** LKS Czarni Nowa Wieś – KS Stal Kuźnia Raciborska 5:1,

 

^^^ Klasa rozgrywek ,,B”:

*** KS Przyszłość Rogów II – LKS Ruda Kozielska 1:5,

 

^^^ Klasa rozgrywek ,,C”:

*** LKS Płomień Siedliska – LKS Studzienna II 3:2.

^^^ Zapowiedzi przedmeczowe:

Kolejny weekend roku, kolejna dawka piłkarskich emocji na lokalnych boiskach. Spośród naszych drużyn występujących w klasach rozgrywek ,,A”, ,,B” i ,,C” BUK i Płomień zagrają ,,u siebie”, zaś kuźniańska Stal i Koziołki po punkty pojadą na boiska swoich rywali. Szczegółowy wykaz czekających nas meczów zamieszczamy poniżej z odrobina przedmeczowych komentarzy. W nich przedstawiamy aktualną sytuację danej drużyny, jak również rozważamy szanse każdej z nich w swoim meczu.  

^^^ ,,A” klasa – kolejka VII:

*** Sobota, 15.09.2018 godz. 16:00

LKS Czarni Nowa Wieś – KS Stal Kuźnia Raciborska

Stal w tym sezonie w klasie ,,A” występuje jako beniaminek. Radzisobie jednak stosunkowo dobrze. Ależ przecież nie ma się co dziwić, skoro Stal kojarzona od zawsze jest z klasą ,,A” a nawet z ligą okręgową. Teraz jej przeciwnikiem będzie solidny zespół z Nowej Wsi, który u siebie zawsze jest groźną ,,maszyną”. Stal ma na swym koncie 11 punktów i zajmuje w tabeli VI miejsce. Nowa Wieś z 13 punktami jest tuż za podium tabeli ,,A” klasy. Obydwa zespoły dzielą więc 2 punkty różnicy. Mecz więc idzie o dużą stawkę. Jaki padnie wynik, odpowiedź poznamy jeszcze dzisiaj.

 

*** Niedziela, 16.09.2018 godz. 15:30

LKS ,,BUK” Rudy  – LKS Naprzód 46 Zawada

Mający na swym koncie 10 punktów ,,BUK” zmierzy się na swoim „lotnisku” z zespołem spadkowicza z klasy okręgowej. Mowa o ekipie Naprzodu Zawada. Zespół ten na swym koncie ma tylko 1 punkt i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Zespół ten ogarnęła poważna zadyszka po spadku z ligi wyższej. Kiedyś jednak zespół się ,,przebudzi”. Życząc dobrze naszemu niedzielnemu przeciwnikowi, wolelibyśmy, by przebudzenie nastąpiło, ale w dopiero w kolejnych meczach. Wszystko wskazuje więc, że spotkanie to będzie raczej meczem bez większej historii i to ekipa BUK-u powinna dopisać do swego konta kolejny komplet punktów. Czy na pewno? Odpowiedź już w niedzielę. Zalecamy jednak naszej drużynie wiele boiskowej pokory, nie lekceważmy rywala.

 

^^^ ,,B” klasa – kolejka VII:

*** Niedziela, 16.09.2018 godz. 16:00

KS Przyszłość Rogów II – LKS Ruda Kozielska

Ruda Kozielska, która w poprzedniej kolejce dość niespodziewanie wygrała z Zabełkowem, uda się w najbliższą niedzielę do Rogowa, gdzie zmierzy się z rezerwami tamtejszej Przyszłości. Gracze gospodarzy plasują się obecnie a miejscu XIII i mają na swym koncie 6 punktów. Drużyna Koziołków zdobyła dotąd 4 oczka, co daje jej XV miejsce w tabeli. Obydwa zespoły dzieli więc różnica 2 oczek. I choć żaden z nich nie zajmuje miejsca w górnej połowie tabeli, to emocji brakować nie powinno, gdyż niejednokrotnie to właśnie pojedynki pomiędzy zespołami z niższych miejsc obfitują w emocje bardziej, niż niejeden pojedynek zespołów z czoła tabeli.

 

^^^ ,,C” klasa grupa II – kolejka IV

Sobota, 15.09.2018 godz. 15:00

LKS Płomień Siedliska – LKS Studzienna II.

Czy katastrofalna gra Płomienia wreszcie zostanie przerwana? W klasie ,,C” w każdym meczu jest wszystko możliwe. Miejmy więc nadzieję, że punkty ( a co najmniej 1 punkt )  pozostanie w Siedliskach.

Redakcja