czwartek , 9 Lipiec 2020
Home » Aktualności » ,,W krótkie dzionki października, wszystko z pola, sadu znika”. Witamy w kolejnym jesiennym dniu.

,,W krótkie dzionki października, wszystko z pola, sadu znika”. Witamy w kolejnym jesiennym dniu.

Po deszczowej i wietrznej środzie ( również w nocy ) witamy w bardziej pogodny czwartek. Na dworze jednak nie mamy całkowicie idealnej pogody. Fakt jest jednak taki, że deszcz nie pada.  Może więc w godzinach popołudniowych będzie  szansa na to, by odrobić się z zaległościami w pracach na dworze, w tym głównie w ogródkach i na podwórkach. Patrząc co na to mówią meteorolodzy możemy raczej być pewni, że pogoda w kolejnych dniach będzie bardzo zmienna. Z tym, że pogoda coraz bardziej będzie jesienna – czyli może być chłodniej i bardziej wilgotno. Tymczasem miesiąc październik rozkręca nam się na dobrze. Nawet się nie spostrzeżemy a będziemy mieli Święto Zmarłych i Zaduszki. Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że przedświąteczna ,,gonitwa” trwa tydzień, to uzasadnione wydaje się być stwierdzenie, że wspomniane święta są tuż, tuż.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 3 października br. w 10 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 276 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 89 dni.

Przeżywamy 10 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +12oC, w tej chwili wynosi  około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Od samego rana dzień jest pochmurny z dłuższymi przejaśnieniami. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 742 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 66%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.17, zaś zmierzch około godz.: 18.52.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.49 zajdzie natomiast o godz. 18.22 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 33 minuty. Noc będzie więc miała 12 godzin i 27 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 24 minuty. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 54 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 3 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 52 minuty, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 27 minut i 48 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eustachy, Ewald, Ewalda, Gerard, Józefa i Teresa. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Zazdrość to udręka dla kochającego, a obelgą dla kochanej”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W krótkie dzionki października, wszystko z pola, sadu znika”.

Jak by nie patrzeć, to mamy ostatnią prostą do Dnia Zmarłych. Niby pozostały jeszcze 4 tygodnie, niby wiele, ale czas ten zleci nam tak szybko, że ani się nie spostrzeżemy. Powoli więc musimy szykować się do tego świątecznego okresu, bowiem pogoda może nasze działania na bieżąco weryfikować. Poza tym, dni będą już coraz bardziej krótkie a pracy pozostało naprawdę wiele. Przypominamy, że w tym roku Dzień Zmarłych wypada w piątek. Szykuje się więc kolejny długi weekend – 3 dniowy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartek.    Redakcja