środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » W końcówce roku przymroziło! Serdecznie witamy w przedostatnim dniu 2015 roku.

W końcówce roku przymroziło! Serdecznie witamy w przedostatnim dniu 2015 roku.

mrozJak by na to nie patrzeć 2015 rok zmierza ku końcowi. To już jutro na prywatkach, zabawach, balach i w swoich prywatnych domach pożegnamy Stary Rok a powitamy Nowy. Do tej chwili pozostało nam już naprawdę niewiele godzin. Biorąc to pod uwagę, wielu z nas jest już na najwyższych obrotach w przygotowaniach do Sylwestra. Mamy nadzieję, że wszyscy zdążą na czas a sama zabawa minie bezpiecznie, miło, przyjemnie i radośnie. Starajmy się jednak tak balować, abyśmy byli w stanie o północy w sposób świadomy powitać Nowy Rok i mieli świadomość tego, że to nowy rok nastał. Różnie bowiem w tym względzie bywało w przeszłości. Nieprawdaż?

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 30 grudnia br., w 9 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 364 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 2 dni.

To 9 dzień astronomicznej zimy w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -6°C. W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie 0°C, w tej chwili wynosi około -2°C. Temperatura odczuwalna w dzień wyniesie -2°C. Od samego rana mamy piękną, słoneczną zimową pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 761 – 759 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 75 – 46%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.46, zajdzie natomiast o godz. 15.52 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 6 minut. Dzisiejszy dzień jest więc jednym z najkrótszych dni w roku, ale dzień jest już o 5 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Sewer, Anizja, Egwin, Eugeniusz, Rajner, Dionizy, Uniedrog i Irmina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.
Motto dnia: ,,Udając kogoś kim nie jesteś, jesteś jedynie nieudaną kopią osoby którą pragniesz być”.
Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy grzmi na lód, będzie głód?.
Powoli możemy mówić ? że 2015 rok jest już za nami. Uprawnieni również jesteśmy do tego, aby o minionym roku wydawać swoje oceny. Można to robić, biorąc pod uwagę wiele kryteriów. Pamiętajmy jednak, że najważniejszą sprawą jest to w jakim zdrowiu dane nam było przeżyć mijający rok. A poza tym wszystko musi mieć inny -mniejszy wymiar. Ważne jest przecież to, w jakiej kondycji fizycznej, ale również psychicznej wchodzimy w kolejny rok. Chcąc wydać własną ocenę temu wszystkiemu, co dane nam było przeżyć w mijającym roku, z całą pewnością musimy powiedzieć, że było różnie, ale nie najgorzej. Rok ten był przeciętny, ze wskazaniem na dobry rok. Mamy świadomość tego, że taka ocena jest indywidualną sprawą każdego z nas, nie mniej jednak patrząc przekrojowo uprawnieni jesteśmy do stwierdzenia, że mijający rok był rokiem dobrym i tak go wspominajmy. A co na przyszłość. A na przeszłość wypowiedzmy stare ludowe powiedzenie ? oby w kolejnym roku zdrowi byliśmy, a rok oby nie był gorszy od tego co właśnie mija.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.            Redakcja