środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » 2 razy 2:3 – wygrana BUK-u i porażka Stali. Koziołki oddały kpl. punktów Górkom Sląskim.

2 razy 2:3 – wygrana BUK-u i porażka Stali. Koziołki oddały kpl. punktów Górkom Sląskim.

Za nami są już weekendowe mecze w klasach rozgrywek ,,A” i ,,B”. Dobrą wiadomość mamy dla kibiców rudzkiego BUK-u. Ich zespół wygrał wyjazdowy mecz z LKS-em Lyski. Z kolei kuźniańska Stal uległa na swoim boisku zespołowi Płomienia Kobyla. Kiepsko spisały się również w tej kolejce Koziołki – na swojej sportowej arenie Koziołki uległy Górkom Sląskim. W ten oto sposób – w ten weekend tylko rudzki BUK obronił honor naszej piłki kopanej.

 

^^^ A klasa – kolejka XIV

LKS Lyski – LKS ,,BUK” Rudy 2-3,

KS Stal Kuźnia Raciborska – LKS Płomień Kobyla 2-3.

 

^^^ ,,B” klasa – kolejka XIV

*** LKS Ruda Kozielska – LKS Górki Śląskie 1:2.

 

^^^ Zapowiedzi przedmeczowe:

To już praktycznie końcówka rundy jesiennej. Z boisk przed tygodniem zeszli Nasi trampkarze, którzy po 9 kolejkach zajęli 6 miejsce i jako jedyni zatrzymali rozpędzonego lidera z Pszowa urywając w starciu z silnym rywalem punkt. Rudzcy seniorzy na boiskach będą biegali jeszcze przez 2 kolejki. W sobotę przedostatnie spotkanie czeka drużynę Rudzkiego w Lyskach, zaś za tydzień do Rud zawita lider z Tworkowa. Przechodząc do sobotniego meczu możemy powiedzieć, że przeciwnik jest niezbyt wymagający, bo jest to przedostatnia drużyna tabeli. Ale pamiętajmy “mecz meczowi nie równy”, dlatego musi być pełna mobilizacja i walka o 3 punkty!

Juniorzy to zdecydowanie weterani, którzy na boiskach spędzą jeszcze 3 tygodnie, a swoje ostatnie spotkanie rozegrają 18 listopada. Podopieczni trenera Żyły po ostatnim rewelacyjnym meczu z Pawłowem podejmą u siebie wicelidera z Tworkowa. W pierwszym spotkaniu tych drużyn lepsi okazali się młodzi zawodnicy Tworkowa wygrywając 6:2, liczymy że Rudzcy juniorzy wyjdą zmotywowani jak przed tygodniem i pokażą, że tanio skóry nie sprzedadzą!

Ostatnia kolejka czeka Rudzkie Orliki, które swój mecz rozegrają w Rybniku, po 9 kolejkach które już za Nimi wiedzą, że oficjalnie zostali mistrzami swojej grupy i bez porażki powalczą z AP Champions w Rybniku. Liczymy, że do końca dobra passa podopiecznych Bębenka będzie towarzyszyła młodym adeptom futbolu i z 30 oczkami zejdą na przerwę zimową!

 

Mecze drużyn LKS ,,BUK” Rudy:

^^^  ,,A” klasa:

*** LKS Lyski – LKS ,,BUK” Rudy

Sobota, 03.11.2018 r., godz. 14.00

^^^ Juniorzy:

*** LKS ,,BUK” Rudy – LKS Tworków

Niedziela, 04.11.2018 r., godz. 11.00

^^^ Orliki:

*** AP Champions Rybnik – LKS ,,BUK” Rudy

Poniedziałek, 05.11.2018 r., godz. 15.30.

…………………………….

Mecze drużyn z terenu Gminy:

^^^ A klasa – kolejka XIV

Sobota, 03.11.2018 r. godz. 14:00

KS Stal Kuźnia Raciborska – LKS Płomień Kobyla

LKS Lyski – LKS ,,BUK” Rudy

^^^ ,,B” klasa – kolejka XIV

Niedziela, 04.11.2018 r. godz. 14:00

*** LKS Ruda Kozielska – LKS Górki Śląskie.

Redakcja