piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » W jakich szpitalach nas leczą?

W jakich szpitalach nas leczą?

szpitalOpublikowany został ranking najlepszych szpitali w kraju i w województwie śląskim. Autorzy rankingu wzięli pod uwagę m.in. jakość opieki i usług, efektywność zarządzania szpitalem, certyfikaty jakości i komfort pobytu pacjenta w lecznicy. Jak się okazało szpitale w Raciborzu i Rybniku znajdują się wśród najlepszych na Śląsku.
Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia wspólne z Ideą Trade przygotowało ogólnopolski Ranking Szpitali 2015. Szpital Wojewódzki Nr 3 w Rybniku znalazł się w pierwszej setce najlepszych szpitali zabiegowych w kraju (miejsce 93). Najlepsze w tym zestawieniu okazały się szpitale w Pleszewie, Białej Podlaskiej oraz w Zamościu.

Szpital w Rybniku zajął również 10. miejsce w rankingu dla województwa śląskiego. W tym zestawieniu na 8. pozycji został sklasyfikowany Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu. Pierwsze miejsce w naszym województwie zajął NZOZ Lecznica Dzieci i Dorosłych w Chorzowie.

O miejscu w rankingu decydowała punktacja w takich obszarach jak: zarządzanie, jakość opieki, jakość usług, certyfikaty jakości czy komfort pobytu pacjenta. Partnerami przedsięwzięcia były m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego, Lewiatan oraz PZU. Redakcja

*** Pełny ranking zobaczysz tu:
http://www.rankingszpitali2015.pl/