wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » ,,W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze”.

,,W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze”.

Mamy nadzieję, że po zmiennej pogodzie w minionych dniach pogoda  powoli ustatkuje się na bardzo znośnym poziomie ( letnim ). Bez zjawisk ekstremalnych z temperaturą ,,ludzką”. A pierwsze wakacyjne dni minęły nam właśnie w bardzo zmiennej pogodzie. Za oknem jest pochmurny, chłodny sobotni poranek. Deszcz jednak nie pada. Mamy kanikułę, naturalnie więc niektórzy wyjechali już na swój urlop, kolejne osoby czynią do wyjazdu ostatnie przygotowania. Oby tylko pogoda była na tyle dobra byśmy mogli należycie wypoczywać.  Póki jednak co, nastał ostatni dzień czerwca. Znajdujemy się więc dokładnie na samym końcu pierwszego półrocza 2018 r. Od jutra rok będzie nam już leciał ,,z górki”. Taki stan rzeczy pokazuje, jak bardzo szybko upływa nam czas, przecież jeszcze nie tak dawno w styczniu, lutym a nawet marcu czekaliśmy bezskutecznie na nadejście wiosny, potem degustowaliśmy się jej urokami i słabymi stronami. Teraz z kolei przed sobą mamy 2 miesiące wakacji i wszystko to, co wraz ze sobą one przyniosą. Miłej letniej kanikuły życzymy wszystkim – tym już wypoczywającym, ale również tym wszystkim którzy dzisiaj pracują, by wypoczywać móc później.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 30 czerwca br. w 9 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 181 dniem roku, do jego końca pozostały więc  184 dni.

Przeżywamy 9 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +55oC, w tej chwili wynosi  około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +15oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 -64%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.55, zaś zmierzch około godz.: 21.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.40 zajdzie natomiast o godz. 21.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 20 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 5 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 30 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 minuty, 10 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 15 minut i 56 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Emilia, Leon, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław i Władysława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Bogactwo może być uczciwe tylko tam, gdzie nie ma potrzebujących”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze”.

Wakacje trwają na dobre. Po całorocznej harówie, przyszedł czas na wypoczynek, relaks i na ,,nic nie robienie”. Róbmy więc to, co lubimy. Na początku można nadrobić zaległości w spaniu. Obyśmy jednak tych wakacji nie przespali. Nasza redakcja planuje również dostosować się do tego okresu i na naszych łamach pojawiać się będzie wiele wakacyjnych materiałów. W tym również takie w sam raz na sezon ogórkowy, nie braknie odrobiny rozrywki. Wszystko po to, aby nasi czytelnicy nawet w okresie kanikuły nie rozstawali się z nami i mogli sobie umilić wakacyjny czas. Serdecznie zapraszamy do codziennych odwiedzin na strony naszego portalu.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja