niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » UWAGA: Nocą bardzo mocno przymrozi!!!

UWAGA: Nocą bardzo mocno przymrozi!!!

Meteorolodzy ostrzegają – do Polski zbliża się kolejna faza bardzo mroźnego powietrza. Tym razem front wędruje znad samej Grenlandii. W związku z powyższym dzisiejsza noc będzie wyjątkowo zimna. Po kilku dniach bardzo silnych mrozów nasze poczucie chłodu dzisiejszej nocy będzie się potęgowało. Lokalnie temperatura może spaść dużo poniżej -20oC!!! Poinformujmy o tym fakcie wszystkie osoby które mogą być narażone na groźne działanie tak niskich temperatur.

W związku z powyższym prosi się wszystkich naszych mieszkańców, by do tych ostrzeżeń podejść z należytą powagą. Podejmijmy wszelkie działania by zabezpieczyć osoby, zwierzęta oraz sprzęt przed ewentualnymi negatywnym skutkami mrozu.

Rozejrzyjmy się wokół siebie i zwróćmy uwagę zwłaszcza na osoby chore i mieszkające samotnie. Przy tak niskiej temperaturze przebywanie w nieopalanych pomieszczeniach związane jest z wielkim ryzykiem. Na myśli mamy odmrożenia i inne poważniejsze następstwa.

Niedopuszczalne jest tej nocy, jak również jutro rano długie przebywanie na mrozie na dworze. Ważny jest również dobór właściwego ubioru.

Zwracajmy uwagę na osoby ,,wałęsające” się, a w razie konieczności otoczenia takiej osoby opieką lub poinformowanie o tym fakcie policji. Przy tak niskiej temperaturze bardzo łatwo osoba taka może zamarznąć!!!

Redakcja