wtorek , 18 Wrzesień 2018
Home » Aktualności » Uwaga na oszustów!!!

Uwaga na oszustów!!!

UWAGAIzba Skarbowa w Katowicach ostrzega przed fałszywymi e-mailami na temat kontroli naszych dochodów. Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o ?ukrywaniu dochodów? lub ?wyznaczonej kontroli dochodów?. Należy zwrócić szczególną uwagę na adres nadawcy wiadomości, gdyż Ministerstwo Finansów posługuje się adresami poczty elektronicznej w domenie: mf.gov.pl.

Nie należy otwierać załączników, gdyż mogą zawierać kod złośliwy, jak również nie należy stawiać się osobiście w Ministerstwie Finansów.

Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność!

Oto przykładowa treść fałszywej wiadomości dotyczącej ?wyznaczonej kontroli dochodów?:

,,Dzień dobry, w trakcie naszych kontroli ujawniliśmy ukrycie Pana/Pani dochodów, w związku z czym będzie przeprowadzona kontrola podatkowa.

Dokument wskazujący na naruszenia o składaniu fałszywego dochodów załączony w e-mailu. Sankcja na przeprowadzenie ściągania podatkowego również jest załączona do dokumentu.

Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 01.08.2816 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a także interesują nas niektóre transakcje przeprowadzane w roku bieżącym?.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajdują się poniżej, należy podać w piśmie numer sprawy “PL37467426” i osobisty kod.

Ministerstwo Finansów, ul. Świętokrzyska 12 00-916 Warszawa NIP: 526-025-02-74 REGON: 000002217.     Redakcja

fałsz-US