środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Upały odpuściły, jednak nie na długo.

Upały odpuściły, jednak nie na długo.

Uff, jak przyjemnie, uff jak chłodno ….. . I tak można by popadać w zachwyt nad tym co stało się w przeciągu ostatnich kilkunastu godzin. A stało się wiele, oczywiście na myśli mamy warunki pogodowe. Oto bowiem ze skrajnych ekstremalnych upałów z temperaturą +37oC przeszliśmy do znacznego ochłodzenia i spadkiem temperatury do +15oC. Resztę dopełnił nocny intensywny deszcz. Stąd za porannym oknem mamy to co mamy. Nie pada, ale niebo zachmurzone jest całkowicie. Teraz nadszedł moment byśmy schłodzili swoje organizmy ale również nasze mieszkania i domy. Jest tak bowiem, że na dworze jest chłodno, zaś w środku nadal mamy ukrop.

Przeżywamy sobotę, bieżący tydzień jest więc już w swojej końcówce. Jest więc kolejny 2-dniowy letni weekend. Z kolei następny tydzień będzie krótkim tygodniem ze względu na święto Wniebowzięcia NMP które w tym roku przypada w środę. Można więc pokusić się o zbudowanie długiego 5-dniowego weekendu. 2 dniu urlopu i ta wizja może się ziścić. Ostatni długi weekend w trakcie trwania tegorocznego lata. Od tego weekendu będziemy musieli czekać na podobnie długi dosyć ładny kawałek czasu. Już ten fakt powoduje, by starać się go wykorzystać racjonalnie i efektywnie.

Mamy więc chłodną i wilgotną sobotę, dlatego warto zaplanować ją tak, by przyniosła nam wielorakie korzyści. Nade wszystko powinniśmy jednak dobrze wypocząć, nieuchronnie bowiem wakacje zbliżają się do swojej końcówki.

Niech jednak nikt nie myśli, że oto upałów nadszedł koniec. O nie! Niestety żarówa powróci już w poniedziałek a na pewno w środę. I znowu temperatury podskoczą do kilku kresek ponad 3 dychy. Kolejne gorące dni potrwają aż do 25 sierpnia br. a więc nieco ponad tydzień. Jak więc widzimy, tegoroczne lato niczym bestia postanowiła prażyć nas i prażyć.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 11 sierpnia br. w 51 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 223 dniem roku, do jego końca pozostały więc 142 dni.

Przeżywamy 51 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +15oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +23oC, w tej chwili wynosi  około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +26oC!!! Od samego rana dzień jest pochmurny i wilgotny, ale deszcz nie pada. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.53, zaś zmierzch około godz.: 20.48.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.30 zajdzie natomiast o godz. 20.13 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 43 minuty. Noc będzie więc miała 9 godzin i 17 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godzin i 38 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już jednak krótszy o 1 godzinę i 41 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 11 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę i 41 minut, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 38 minut i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Herman, Włodzimierz i Zuzanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Jest taka miłość, która nie umiera, choć zakochani od siebie odejdą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pamiętaj człowiecze, że cię niedługo na świecie”.

Panująca na dworze pogoda narzuci nam formę spędzenia dzisiejszego dnia. Sobota nie będzie dniem gorącym. Stąd też nasze możliwości spędzenia dzisiejszego dnia są rozmaite. Dla osób kochających upał dzisiejszy dzień może być dniem ,,straconym”. Dla wrogów upałów, sobota będzie słodką landryną. Dlatego właśnie każdy z nas powinien indywidualnie organizować sobie sposób spędzenia dzisiejszego dnia. Jednak po tak długim okresie upałów trudno jest odmówić sobie okrzyku – Huuuuuuuuuuuuuuura mamy ochłodzenie!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej i chłodnej soboty.    Redakcja