wtorek , 17 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Upałów ciąg dalszy. Ulga nadejdzie za kilka dni.

Upałów ciąg dalszy. Ulga nadejdzie za kilka dni.

Mamy czwartek, od samego rana dzień jest bardzo ciepły i pogodny. Wręcz upalny. Pogoda jest taka, że w każdej chwili możemy spodziewać się pogodowych stanów najgorszych. Wszystko wskazuje na to, że przeżywać będziemy kolejny dzień ukropu – trudny do zniesienia. Mając za sobą wcześniejsze doświadczenia musimy mieć obawy, by dynamicznie zmieniająca się pogoda nie stała się powodem powstania pogodowych zjawisk ekstremalnych typu ciężka burza, nawałnica, itp. Oczywiście ładna pogoda nas cieszy, ale tak ekstremalne temperatury jak to było w minionych dniach nie służą nikomu i niczemu. Starajmy się więc w przyszłości nie forsować naszych organizmów i raczej nie wystawiajmy się zbędnie na gorące słoneczne promienie. Radosnego i pogodnego dnia życzymy. I bezwzględnie uważajmy na dzisiejszą 13-tkę.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 13 czerwca br. – w 85 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 164 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 201 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 85 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +19oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +30oC, w tej chwili wynosi około +27oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +31oC!!! Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 78 – 61%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.51, zaś zmierzch około godz.: 21.40.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.36 zajdzie natomiast o godz. 20.57 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 21 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 39 minut. Dzisiejszy dzień jest już 8 godzin i 17 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 32 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 13 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 2 minuty i 50 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 17 minut i 15 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Chociemir, Herman, Lucjan i Tobiasz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Im większej liczbie ludzi służę, tym bogatszy się staję”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,A co po czyjej wielkości, jak nie ma w głowie mądrości”.

Na dworze jest bardzo ciepły dzień. Taka pogoda ma się utrzymać jeszcze 2-3 dni. Podobnie ma być jutro i w kolejnych dniach. Wysoka temperatura utrzyma się do niedzieli po czym lekko zelży. O tego dnia wszystko będzie się działo w zakresie temperatur o min. 6-8 stopni niższych niż było to dotychczas. Mamy końcówkę wiosny, starajmy się więc pomimo ukropu te ostatnie dni efektywnie spożytkować.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja